Markanızın Görsel İçerik Pazarlamasını Nasıl Daha İyi Bir Hale Getirirsiniz? 0

Hayallerdeki seyahat için rezervasyon gerçekleştirmeye olanak sağlayan nedir? Bir destinasyonun ne kadar harika olduğu hakkındaki metinlerin okunması mıdır? Yoksa, insanların neleri kaçırdığını gösteren görkemli biçimde zengin görseller mi? Aslında, sizlere anlatmak istediğimiz tam da bu!

Seyahat görsel bir sektör ve eğer markanız, müşterileri ikna etmek ve onlara ilham vermek için yüksek kaliteli, mobil cihazlar için optimize edilmiş görsel içerikler kullanmıyorsa, o halde ciddi anlamda büyük bir fırsatı kaçırıyorsunuz demektir.

Şimdilerde, yeni yıl ruhuna ayak uydurmuşken, belki de eski yaklaşımları yenisi ile değiştirmenin ve markanızın görsel içerik pazarlamasına 2017 yılı oyunu için çeki düzen vermesinin zamanı gelmiştir. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Aşağıdaki adımları takip ederek…

1) En İyi Trendlerin Üzerinde Durun

Tekrar tekrar söylediğimiz üzere seyahat çok hızlı bir dünya; fakat aslında bu dünyayı heyecanlı hale getiren de bu hızlılık. Pazarlama görselleri dünyasında neyin trend olduğunu araştırmaya zaman ayırarak görsellerinizi trendlere uygun hale getirin. Örneğin; Hubspot videonun dahil edildiği açılış sayfasıyla dönüşüm oranlarını %80’e kadar yükseltirken, Birchbark Media’nın raporu ise ortalama olarak resimli tweetlerin resimsizlere göre %150 daha fazla retweet edildiğini ortaya koydu.

Facebook canlı yayın gelişmesini de unutmayalım, canlı video ile birlikte paylaşılan gönderiler, bu şekilde paylaşılmayanlara göre 2.3 kat görüntülenerek etkileşimi sağlıyor. Seyahat eden insanların ne istedikleri konusunda gözünüz üzerilerinde olsun ve markanızın bunu sağladığından emin olun.

2) Web Sitenizin İyi Durumda Olduğundan Emin Olun

İçerik doygunluğuna sahip bu dünya içerisinde, eğer websiteniz görsel olarak ilk tıklamadan itibaren ilgi uyandırmıyorsa ziyaretçilerin sadık kalmasını bekleyemezsiniz. Skift’in 25 En İyi Turizm Web Sitesi 2016 sıralamasında bulunan web sitelerin ortak özellikleri arasında; merak uyandıran görseller, interaktif özellikler, multimedya içeriği, bağlantılı haritalar ve otantik seyahat hikayeleri yer alıyor.

Web sitenizde bulunan görsellerin müşterilerinize araştırmaları ve rezervasyonları için ilham verdiğinden öncelikli olarak emin olun.

3) Diğer Platformlar Arasında Deneyler Yapın

Web siteniz görsel içerik pazarlamanız için çok önemli olsa da, bu en önemli faktör değildir,hedef kitlenizin etkin olduğu tüm platformlarda çarpıcı görseller paylaştığınızdan emin olun, bu ister Facebook olsun isterse Snapchat ya da şirketinizin blogu, markanızın ismini karşı konulamaz görsellerle bağlayın ve paylaşımları ve beğenileri seyredin.

Web sitenize Digital Trip video özelliğini ekleyin ve müşterilerinize görsel olarak ilham veren, yakalaması zor bir duygusal reaksiyon vermelerini sağlayan bir deneyim yaşatın.

Ortalama olarak bir kullanıcı video kısmı olan bir web sitesinde %88’e kadar daha fazla zaman harcıyor. 60 saniyelik bir videonun 1.8 milyon kelime ile eş değer olduğu düşünülürse, şunu söyleyebiliriz ki; şansınız, ziyaretçinizin web sitenize sadık kalması için oldukça iyi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.