Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gelecek nesil uçak içi eğlence imkânı verilen yolcular, gerçek zamanlı etkileşimli üç boyutlu bir harita modelini deneyimlemekle kalmayıp istedikleri takdirde “360 derecelik sanal gezintilere” de katıldılar.

Örneğin, taşıyıcının Airbus A330’u Viyana semalarındayken yolcular şehrin ünlü Prater Dönme Dolabı’na “sanal olarak” binebildi.

“Gökyüzündeyken yolcularımıza ilham veriyoruz”

Lufthansa Yolcu Deneyimi Tasarımcısı Paul Schön; “VR, destinasyon deneyimleri için gittikçe büyüyen bir trend ve bizler, gökyüzünde iken yolcularımıza ilham vermeye yardımcı olmak istedik. Frankfurt’tan Dubai’ye uçuş, yolcu deneyiminin daha da geliştirilmesi için tasarlanan yeni VR prototipimiz için ilk kez gerçekleştirdiğimiz bir testti. Bu sanal keşif gezisinin katılımcı yolcular tarafından çok olumlu karşılandığını söylemekten memnuniyet duyuyorum” dedi.

Prototip Lufthansa tarafından Lufthansa‘nın sanal ve artırılmış gerçeklik için lider ajansı 3spin ile işbirliği içinde geliştirilmiştir.

3spin’den Thomas Hoger; “Pencereden dışarı bakarken sık sık: Neredeyiz ve aşağıda neler oluyor diye düşünürdüm. Fikrimiz bu düşünceye dayanıyor. Yolcuların dünyayı deneyimlemelerine yardımcı olmak için Lufthansa müşteri deneyimi ekibiyle işbirliği içinde VR Moving Map‘i geliştirdik” dedi.

Daha önce bu VR teknolojisi müşterilere yerde sunulmuştu. Bu uçuşta yolculara 30 dakikalık sanal gerçeklik içeriğinin keyfini çıkarma şansı veren havayolu, bu konudaki yolcu ilgisini anlamayı ve deneme konusunda geri bildirimlerini almayı hedefliyor.

“Havayolu şirketi, VR ve AR’ın çeşitli olası uygulamalarını, prototiplerin daha da geliştirilebileceği ilgili paydaşlarla birlikte değerlendirmek için müşterileri ile test etmeye devam edecek.”

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz