Lufthansa, Ticari Sınıf Yolcularına Bir Astronot Gibi Yemek Yeme Şansı Sunuyor 0

Alman havayolu şirketi Lufthansa, yolcularının bir kısmına, bu Temmuz ve Ağustos ayları arasında, uzay yemekleri sunuyor.

Bu yaz Almanya’dan kalkış gerçekleştiren Ticari Sınıf yolcuları, şirketin catering kolu LSG Group tarafından geliştirilen ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nda astronotlara sunulanlardan esinlenen bu özel yemeklerin tadına bakabilecekler.

LSG Group, astronot Alexander Gerst ve ekibinin 6 Haziran’da başlayan “Ufuklar” adlı altı aylık uzay misyonuna özel olarak yemek hazırlamak için Avrupa Uzay Ajansı ile çalıştı.

Sadece bu yaz, Lufthansa, Spätzle ve mantarlı tavuk yahnisi de dahil olmak üzere,uzaydan ilham alan 6 çeşit yemeği ticari sınıf yolcularına sunacak. Bu Ağustos’tan sonra ise sıfır yer çekimi bölgelerine seyahat edenler için düşük sodyumlu, uzay dostu yemekler saklanacaktır.

Y kuşağının % 60’ından fazlası yaşamları süresince uzaya yolculuk yapmakla ilgileniyor. Milyarder girişimciler, sırasıyla Virgin Galactic ve Blue Origin’den Richard Branson ve Jeff Bezos, talep edilen rüyayı gerçeğe dönüştürmenin eşiğinde. Görünüşe bakılırsa, Lufthansa tüketicilerin akıllarını ve tat alma tomurcuklarını yolculuğa hazır hale getiriyor!

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.