Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lufthansa Innovation Hub, “Hareket etme biçiminize sadık” sloganıyla, şimdilerde bu yeni yöntemlerle dolaşmanın faydalarını sunan bir ödül programı olan RYDES’i başlatıyor. Avrupa’da dijital olarak rezervasyon yapılabilir mobilite hizmetleri için her yolculuğu puanla ödüllendiren ilk uygulama.

Bunlar arasında toplu taşıma araçları, araba paylaşımı, bisiklet paylaşımı ve eScooter paylaşım hizmetleri bulunmaktadır. Almanya’daki Deutsche Bahn’den bahsetmiyoruz bile. Kick scooter ise yakında eklenecek.

Lufthansa Innovation Hub, RYDES Proje Yönetici; “Rydes ile, sadece bir ulaşım türüne bağlılığı ödüllendirmeyen ve böylece genç, dijital meraklı kuşakların değişen hareketlilik davranışlarına tepki veren yepyeni bir sadakat programı başlatıyoruz. RYDES ile üç ana yöntemle öne çıkan yeni bir programı test ediyoruz : Tüm mobilite sağlayıcıları için çalışıyor, yüzde 100 dijital, ödüller hedef kitle için yaratıldı, şeffaf ve çok kolay bir şekilde kullanılabiliyor” dedi.

Ödül puanlarının toplanması ve kullanılması, doğrudan RYDES uygulaması aracılığıyla mümkün: Kullanıcılar dijital biletlerini tarar ve RYDES her seyahatin puanlarını kişisel puan hesaplarına kaydeder. Oradan bunlar çeşitli primler için itfa edilebilir. Hareketlilik ortakları ile ücretsiz dakikalara ek olarak, ödül ortakları Eurowings, Amorelie, Tinder, SİZİN ve Amazon’dan kuponlar var, fitness üyelikleri için indirimler veya işe giderken ücretsiz bir kahve de mevcut.

Kullanıcılar ayrıca mobilite yarışmaları ile ek puanlar toplayabilir. ” Up-in-the-Air Challenge” için Eurowings, easyJet veya Ryanair‘den bir uçak bileti yüklediklerinde, kullanıcılar anında bir ödülle ödüllendirilir. “Transporter Challenge” yarışmasında ise MILES, 1000 ekstra puanla kiralık minibüs rezervasyonunu ödüllendirir. Yedi ek yarışma, çevre dostu sürüşlerden şehirlerarası seyahatlere kadar tamamen farklı hareketlilik türlerinden faydalanmaktadır.

Görsel: Lufthansa

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz