Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Faaliyetler ve hizmetler rezervasyon platformu Klook, D-Serisi yatırım turunda 225 milyon ABD doları topladığını duyurdu. Bu da şirketin toplam D Serisi yatırımını 425 milyon ABD Doları’na yükseltti. SoftBank Vizyon Fonu, Sequoia China, Matrix Partners, TCV ve OurCrowd gibi mevcut yatırımcıların katılımıyla turu yönlendirdi. Bu, küresel seyahat faaliyetleri ve hizmet endüstrisinde şimdiye kadarki en büyük finansmanı temsil ediyor.

Dört yıl içinde Klook, Google’da en çok aranan seyahat faaliyetleri ve hizmetleri şirketi oldu. Geçen yıl, Hong Kong merkezli şirket, yeni tüketici deneyimleri sunmak için küresel ayak izini Avustralya, Avrupa ve ABD’ye genişletti. Klook ayrıca Asya-Pasifik merkezli lüks otel grubu Shangri-La Hotels and Resorts ile ve Avrupa genelinde 50’den fazla demiryolunu temsil eden Avrupa demiryolu ürünlerinin distribütörü olan Rail Europe büyük ortaklıklar kurdu.

Ek finansman ile Klook, operasyonlarını yeni coğrafyalara ölçeklendirecek ve mevcut Asya pazarlarında genişlemeye devam edecek. Örneğin Japonya, Klook’un en önemli pazarlarından biri ve aynı zamanda SoftBank Grubu’nun merkezi. Şirket, Tokyo’daki 2020 Yaz Olimpiyatları’ndan önce yatırımlarını derinleştirmeyi planlıyor ve hem iç hem de dış ziyaretçilere daha iyi hizmet vermek için ek Japon şehirlerinede açılacak.

“Bir destinasyonun sunduğu şeylerin en iyileri”

Klook CEO’su ve kurucusu Ethan Lin; “Vizyonumuz, bir varış noktasının dünyanın dört bir yanından gelen yolcularla sunabileceği her şeyi en iyi şekilde birleştirerek dünyayı bir araya getirmek” dedi.

COO ve kurucu ortak Eric Gnock Fahri; “Bu son yatırım, tüm hedef ihtiyaçlar için dünyanın 1 numaralı Süper Uygulamasını oluşturmada Klook ekibinin kaydettiği ilerlemenin gerçek bir kanıtıdır” dedi.

2018’de, mobil cihazlardaki gezi rezervasyonları üçe katlandı ve toplam rezervasyonların% 75’inden fazlasını oluşturdu. Klook’un küresel ayak izini ve hizmet tekliflerini büyütmek için hızlandırılmış bir genişleme planı ile birlikte, şirketin rezervasyonlarında üç haneli büyümeyle ivme kazanması bekleniyor.

“İlk mobil yaklaşımını benimseyen lider”

SoftBank Yatırım Danışmanları ortağı Lydia Jett; “Klook’un seyahat faaliyetleri ve hizmet endüstrisine mobil ilk yaklaşımı sağlamada lider olduğuna inanıyoruz. Şirket, işini farklı coğrafyalarda ve kültürlerde ölçeklendirmede büyük başarı gördü ve küresel seyahat endüstrisinde daha fazla yenilik yürütmelerine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz