Yurtdışından Akıllı Telefon Getirme Süresi 3 Yıla Çıktı 1

Yurtdışından gelenlerin yanında en çok getirdiği ürünlerden biri olan akıllı telefon getirme süresi  Cumhurbaşkanlığı’nın “4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar”ı ile 2 yıldan 3 yıla çıkartıldı.

Yurtdışından getirdiğiniz akıllı telefonları IMEI kaydı yapmadan 120 gün boyunca kullandıktan sonra Kasım ayında yapılan zam ile 500 TL’ye çıkmış daha sonra da 618,60 TL ‘ye çıkartılmıştı. Henüz bir duyum aşamasında olsa da IMEI kayıt ücretinin yapılacak olan bir zam ile birlikte 1000 – 3000 TL seviyelerine gelmesi bekleniyor.

Ayrıca karardaki bir değişiklikte bundan sonra yurt dışından gelen telefonlar sadece yolcunun kimlik numarasına kayıtlı hatlarla kullanılabileceği, yani bundan sonra yurt dışından gelen bir telefonu başkasının pasaportuna kaydettirip kendi kişisel hattınız ile kullanılmayacağı belirtiliyor.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

1 Yorum

  1. Halkına bu kadar kötülük ve inek gibi sagan bir hükümet gelmez galiba sır Suriyelileri besliyecek diye milletin kanını etmiyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.