Lufthansa, Global Yolcu Check-in İşlemleri İçin AirlineCheckins’i Hayata Geçiriyor 0

Lufthansa’nın teknoloji geliştirme birimi, yolcuların merkezi bir noktadan ve herhangi bir havayolu şirketinden check-in yapabilmesini sağlayacak yeni bir servisi sessizce hayata geçirdi.

Berlin, Almanya merkezli Lufthansa İnovasyon Merkezi, kullanıcıların on-line olarak dünya çapında 100’ün üzerinde havayolunda check-in yapmasına imkan sağlayacak, tüketiciye doğrudan ulaşan bir servis olan AirlineCheckins‘i yarattı.

Halihazırda hangi taşıma şirketlerinin servise dahil olduğu ve kimi gruplara (Lufthansa, Star Alliance grubunun bir parçası) ait olup olmadıkları belirsizliğini koruyor; ancak, bunların “büyük ve orta ölçekli hava yolu şirketleri” olacağı söyleniyor.

Bu ücretsiz sistem, AirlineCheckins web sitesinden yolcuların check-in işlemlerinin gereksinimlerinin kontrolünü alarak çalışmakta.

Üyeler, rezervasyon teyit detaylarını siteye yolladıktan ya da kaydettikten sonra sistem, hizmet sağlayan taşıma şirketinin sisteminin izin vermesinin hemen ardından (site “genellikle hemen ilk dakika içinde” olduğunu belirtmekte) yolcunun check-in işlemini otomatik olarak yapmaktadır.

Sistem ayrıca tercihlere dair bir öge de içermektedir. Böylece yolcular, servisi, uçağın önüne ya da arkasına yakın veya koridor ya da cam kenarı tarafında bir koltuk isteyip istemedikleri konusunda ve benzeri konularda haberdar edebilmektedir.

AirlineCheckins, check-in işleminin tamamlanmasının ardından yolcunun biniş kartını e-posta, SMS ya da başka bir yöntem aracılığıyla iletmektedir.

LIH’in açıklamasına göre:

Online check-in işlemi, havayolu şirketinin havaalanındaki check-in masasındaki yüz yüze konuşma süreci ile tamamen aynı, ancak bu işlem sizlere, havaalanına vardığınızda doğrudan güvenlik noktasına, ardından doğrudan, daha önceden düzenlenen biniş kartınızı uygun bir kontrol noktasında tarattığınız ya da bu kartı ilgili yetkiliye gösterdiğiniz uçak kapısına gitme olanağını sağlamak gibi bir fayda sağlamaktadır. “

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe