Lufthansa, Frankfurt Havaalanı’nda Video Gözlük Denemesi Gerçekleştiriyor 0

Frankfurt Bussiness Lounge’da Havayolu’na ait; rahatlamadan, bulutların üzerinde sörf yapmaya ve yeni A350 ile uçuş deneyimlerine kadar 6 seçenekli 10 adet video gözlük bulunuyor.

Bu yeni gelişme, Lufthansa’nın, tüm etkileşimlerinde müşterilerine yönelik dijital tecrübeleri geliştirme stratejisinin bir parçasını oluşturuyor.

Lufthansa Dijital İnnovasyonlar Üst Düzey Yöneticisi Torsten Wingenter; “Eğlence ile ilişkili elektronik cihazların seyahatte önemli bir rolü var. İnanılmaz miktardaki yeni ürünler arasından etkileyici bir yenilik seçtik. Misafirlerimiz, resmi olmayan ve rahat olan bir ortamda bu yeniliği deneyimleyebilirler” dedi.

Gösterişli Avegant Glyph video/ses oynatıcısı hibrit video gözlük, CES Las Vegas’ta Yenilikçilik Ödülü sahibi oldu.

Silikon Vadisi Merkezli Avegant’ın Satış, İş geliştirme ve Pazarlama departmanından Eric Trabold; “Glyph’nin en önemli özelliği doğrudan retina üzerine denk gelen bir projeksiyonu olmasından kaynaklanıyor ki bu da kullanıcı açısından bir ekran ile karşılaştırıldığında çok daha memnun edici” dedi.

Led’ler video sinyalini, her biri iki milyon küçücük mikroskobik aynalara sahip olan iki alana yansıtıyor, lensler ışık yansımasını izleyicinin retinalarına odaklıyor.

Gözlük kullanıcıları, görseli kendilerine göre ayarlayabiliyorlar, burun kısımları da yer değiştirebiliyor.

Akıllı telefonlardan, diz üstü bilgisayarlardan ya da oyun konsollarından video içerikleri, micro HDMI bağlantısı kullanılarak gözlüğe aktarılabiliyor.

Bu gözlükler, hava yolculuklarında VR kullanıcıların yaşadığı bazı dezavantajların bir kısmını gidermekte.

Avegant Glyph, kullanıcının görüş alanını tamamen kapatmıyor, bunun anlamı; yolcular uçuş görevlilerinin talimatlarından ve kabindeki hareketliliklerden haberdar olabiliyorlar.

Ayrıca, ayrı bir ses girişi sayesinde kullanıcılar Avegant Glyph’i video izlemedikleri zamanlarda klasik kulaklıklarıyla müzik dinlemek ya da sesli bir kitabın tadını çıkarmak için de kullanabilirler.

Havayolu’nda yaşanan bu yeni gelişmeler; firmanın müşteri davranışlarını da ele alarak dijital tecrübeyi artıracağına işaret ediyor, aynı zamanda firmanın herhangi bir konuyu nasıl ele alacağına ilişkin de ipuçları veriyor.

Lufthansa kısa bir zaman önce Facebook üzerinde Mildred sohbet robotu uygulamasını da başlatmıştı.

Avegant tanıtımını aşağıdaki videodan görüntüleyebilirsiniz:

Glyph Product Video from Avegant on Vimeo.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe