Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2012 Yaz olimpiyatlarında büyük gün bugün Londra 2012 açılış seremonisi bugün saat 23:00′te yapılacak. Nefesler tutuldu heyecan dorukta ….

Londra 2012 açılış seremonisi google doodle yaptı. Londra 2012 açılış seremonisi için google harika bir doodle yaptı. Google 24 saat boyunca londra 2012 açılış seremonisi logosunu ana sayfasında tutacaktır.

Olimpiyatta görevli spor yazarları pahalılıktan şikayetçi

2012 Londra Olimpiyatları’nı izlemeye gelen spor yazarları her şeyin parayla olması hatta bir şişe suyun 4 TL olmasına tepki gösterdiler.

Londra Olimpiyatları organizasyonunu gerçekleştiren Londra 2012 açılış seremonisi heyete büyük tepki gösterilirken, her olimpiyatta parasız olan internet ulaşımı için bile para alıyor olmasının ise çok yakışıksız olduğunu dile getirdiler. MPS kısa adıyla anılan basın merkezine ulaşmanın hem zor, hem yorucu olması çalışanları da zor durumda bıraktı.

Londra Olimpiyatları, resmi açılıştan 2 gün önce başlayan futbol dışındaki müsabakalarla bugün başlayacak.

İngiltere’nin başkenti Londra’da bugün başlayacak 30. Yaz Olimpiyat Oyunları, 12 Ağustos’ta sona erecek. Olimpiyatlar TRT Spor ekranlarından izleyicilerle buluşacak.

Oyunlarda yarışmaların ilk gününde okçuluk müsabakaları yapılacak. Bu dalda erkekler bireysel, bayanlar bireysel, erkekler takım ve bayanlar takım sıralama atışları yapılacak.

Kadınlar bireysel sıralama atışlarında, milli sporcu Begül Löklüoğlu yarışacak. Löklüoğlu’nun, bu yılki Dünya Salon Okçuluk Şampiyonası’nda 6′ncılığı, 2006 Avrupa Salon OkçulukŞampiyonası’nda ise gümüş madalyası bulunuyor.

Okçulukta yarınki sıralama atışlarının saatleri TSİ şöyle:

11.00 – Erkekler bireysel

11.00 – Erkekler takım

15.00 – Bayanlar bireysel

15.00 – Bayanlar takım

-Oyunlara renkli açılış-

2012 Londra Olimpiyatları, TSİ 23.00′de resmen açılacak. Sanat direktörlüğünü 8 dalda Oscarkazanan ”Slumdog Milyoner” filminin yönetmeni Danny Boyle’un yaptığı açılış töreninde,Olimpiyat Stadı’nın içine koyun, at, inek, keçi, ördek, kaz, tavuk gibi çiftlik hayvanlarının yer alacağı örnek bir İngiliz köyü kurulacak.

Dünya genelinde yaklaşık 1 milyar kişinin izlemesinin beklendiği açılış töreninde 10 bin gönüllü görev yapacak.

27 milyon sterlin harcanarak hazırlanan açılış töreninde, efsanevi müzik grubu Beatles’in üyesi Paul McCartney’nin de aralarında bulunduğu ünlü sanatçılar sahne alacak.

 

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz