Lola.com 37 Milyon Dolarlık C Serisi Fon Topladı 0

ABD merkezli seyahat yönetim platformu Lola.com, 37 milyon dolarlık bir C Serisi finansman turu gerçekleştirdiğini duyurdu.

Tur, mevcut yatırımcılar General Catalyst ve Accel tarafından yönetildi ve önceki tüm yatırımcıların CRV, Tenaya Capital ve GV dahil katılımı mevcuttu.

Lola.com, yalnızca ABD’de her gün iş için seyahat eden 1,3 milyon insan ile “kurumsal seyahatleri daha basit, esnek ve erişilebilir hale getirerek yeniden icat ettiklerini” söyledi.

Şirket, çalışan sayısını iki katına çıkarmak, American Express Global Business Travel (GBT) ile ticari ortaklığının bir parçası olarak teknoloji gelişimini hızlandırmak ve 1.6 trilyon $ ‘lık küresel seyahat pazarındaki erişimini artırmak için C Serisi Yatırım Fonunu kullanacak.

American Express GBT Ürün Stratejisi Ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Evan Konwiser; “Lola.com, kurumsal seyahat yönetimi için American Express Global Business Travel’ın orta pazarda daha fazla şirkete değer önerisi almalarını sağlayan inanılmaz derecede basit bir çözüm sunuyor” dedi.

Yeni finansman turu, Lola.com‘un yıllık seyahat rezervasyonlarında % 423, gelirlerinde % 786 büyüme olduğunu bildirmesinin ardından gerçekleşti. Kurumsal seyahat yönetimi şirketinin kurulmasından bu yana toplam finansman yaklaşık 80 milyon $’ı buldu.

Lola.com‘un CEO’su Mike Volpe, “İş seyahatinde olanlar gittikçe mobil hale geldikçe, Lola.com’un misyonu kurumsal seyahat yönetiminin manzarasını tamamen dönüştürmektir. Yatırımcılarımızın sürekli desteği, ortak ekosistemimizi genişletmemize ve mühendislik, satış ve pazarlama konularındaki sayımızı iki katına çıkarmamıza yol açan pazar potansiyelinin altını çiziyor. Çekirdek olarak, sektördeki en iyi, en basit kurumsal seyahat yönetimi platformunu inşa etmek için yatırım yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Lola.com, müşterilerinin “sadeliği ve kullanım kolaylığını onaylayarak, G2 Crowd’daki platformuna 4.8 yıldız derecesiyle övgüde bulunarak en yüksek puan alan kurumsal seyahat uygulaması” olduğunu söyledi.

Sohbet içerikli pazarlama platformu Drift, kurumsal seyahatlerinde Lola.com’u kullanıyor.

Drift’in Yönetici Asistanı Becky Garber; “Çok sayıda insan için seyahat rezervasyonu yapıyoruz ve Lola.com‘dan önceki süreç ileri-geri dönüşler, havayolları için eposta gönderme tercihleri içermekteydi. Artık Drift için seyahat eden herkes giriş yapabiliyor, uçuşlarını rezerve edebiliyor ve hemen şirket kartına yükleyebiliyor. Ne zaman uçup uçamayacakları ya da hangi şehri tercih ettikleri hakkında ileri—geri dönüş almak zorunda değiller ve onayları tekrar kontrol etmeleri gerekmez. Onlara sadece uygulamaya erişme izni veriyoruz ve onlar sadece rezervasyon yapıyorlar. Temel olarak, Lola.com tüm işlemlerimizi üç günden 10 dakikaya indirdi” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.