Litvanya, Girişimcilere Özel Vize Türünü Açıkladı 0

Estonya’nın e-oturum uygulaması sonrasında Baltık ülkelerinden Litvanya’da girişimcilere özel vize türünü açıkladı. Bu vize türü ile birlikte turizm sektörüne de yönelik girişimde bulunan kişiler bu vize türüne başvurabilecekler. 

Ekonomi ve İçişleri Bakanlığı ‘nın desteği ile Avrupa dışından gelecek kişiler için Startup Visa Program adında Startup Lithuania ekibiyle entegre bir program oluşturan Litvanya; yabancı girişimcilerin varlığı, ekonomik büyüme, istihdam ve küresel başlangıç ​​ağı atağı ile Baltık bölgesinde ekonomik büyüme hedeflemeye başladı.

Startup Visa Program ‘ı ile bir yıllık geçici vize alan girişimciler bu süreyi ülkede devam etmeleri halinde 1’er yıl daha uzatabilmekteler.

Vize almadan önce sizi, ekibinizi ve iş fikrinizi açıklayan bir form doldurmanız gerekmekte ardından online bir video mülakatına girmeniz isteniyor. Startup Lithuania ekibinin de içinde olduğu özel bir komite tarafından değerlendirilen proje sonrasında göçmenlik ofisinin de onayıyla Litvanya’da iş kurma süreci başlıyor.

Başvuruyu link üzerinden yapabilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe