Kosta Rikalı Seyahat Acentası Destinos’tan Cumhurbaşkanı Gibi Uçuran Kampanya 0

2014 yılında Kosta Rika’nın başkanlığını üstlenen Luis Guillermo Solís, göreve başladığı günden bu yana 25 farklı ülkeye 30’dan fazla kez seyahat etti. Bunu gören Kosta Rikalı seyahat acentası Destinos da, çok seyahat eden cumhurbaşkanı Luis Guillermo Solis’in rotasını izleyen bir kampanyayla insanlara indirim fırsatları sunmaya başladı.

Bu da medyanın ve halkın kendisine “Travelling President” (Gezgin Başkan) lakabını takmasına neden olmuş. Ülkenin en büyük seyahat acentası Destinos da reklam ajansı McCann San Jose ile birlikte cumhurbaşkanının bu sıra dışı özelliğinden yararlanmaya karar vermiş.

Kampanyanın ana platformu www.volacomoelpresidente.com adresi üzerinde yer alan internet sitesi. Cumhurbaşkanının ajandasına göre gerçek zamanlı olarak güncellene site; o anda Solis’in nerede olduğunu ve gittiği yerleri gösteriyor. Lansmanından bu yana, Kosta Rika halkının büyük ilgisini çeken kampanya, internet sitesi üzerinde 1,5 milyon ziyaretçi almış. 4 milyonluk nüfusa sahiğ bir ülke için oldukça etkileyici bir sayı…

İlişkili Twitter hesabındaki etkileşim 67.000 ‘i geçti ve 4.700’den fazla tweet atıldı. Fly Like a President, projesi 1.3 milyondan fazla sosyal medya etkileşimi yarattı.

En önemlisi, Destinos seyahat acentesi satış gelirleri% 38 arttı ve kampanya, ülke seyahatleri boyunca gerçekleşti.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.