Koronavirüs Aylık Araç Kiralama Taleplerini Artırdı 0

Araç kiralama platformu Otorento’nun verdiği bilgilere göre, Coronavirüs nedeniyle oluşan korkularla toplu taşıma araçlarına binmek istemeyenler aylık araç kiralama taleplerini artırdı. Önceki dönemlere göre 3 kat fazla bir talebin oluştuğu belirtiliyor.

Son dönemde tüm Dünya’da hızla yaygınlaşan Coronavirüs, havayolu ulaşımı taleplerini ciddi şekilde düşürdü. Bu durumda havayolu ile ulaştığı yerde araç kiralayanlarda önemli oranda iptaller oluşmaya başladı. Bunun yerine şehir içinde toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyenlerin sayısında artış oldu. İş veya başka amaçlarla mutlaka dışarıya çıkmak zorunda kalanların talepleri ile aylık araç kiralama talebi önemli oranda arttı.

Havalimanları Araç Kiralama ve Transfer Şirketleri Olumsuzluk Yaşıyor

Havalimanlarında ofisleri bulunan araç kiralama şirketleri ve havalimanında transfer işlemi yapan şirketlerde talep düşüşünden kaynaklı büyük bir sorun yaşanıyor. Birçok şirket kira ödemelerini yapmakta zorlanmaya başladı. Çok sayıda aracın parkta beklemesi nedeniyle, bankalara olan kira ödemeleri konusunda da önümüzdeki dönemde bazı sıkıntıların yaşanması muhtemel.

Yurtdışı Akışı Durdu

Özellikle, İstanbul, Antalya ve Trabzon gibi yurtdışından çok yoğun talebin olduğu şehirlerde yurt dışı kiralama talepleri durma noktasına geldi. Özellikle Almanya, Fransa ve gurbetçilerimizin yoğun yaşadığı diğer Schengen ülkelerinden uçuşların durdurulmasıyla iptallerin sayısında önemli artışlar yaşandı. Yaz dönemi için de plan yapmakta zorlanan gurbetçiler, rezervasyon yapmaktan kaçınıyor. Yabancı ziyaretçilerin akışının durma noktasına geldiği belirtiliyor.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.