Kolayyolculuk.com Nisan Ayında 4,5 Milyon Sorgu ile Rekor Kırdı ve Yılın İlk Raporunu Yayınladı. 0

Uçak bileti, otel ve araba kiralama gibi hizmetler sunan seyahat arama ve rezervasyon sitesi Kolayyolculuk.com Nisan ayında tüm zamanların rekorunu kırarak 4,5 milyon sorguya ulaştı.

Seyahat rezervasyon sitesi Kolayyolculuk.com yılın ilk çeyreğindeki 5,5 milyon sorgu üzerinden yayınladığı verilerden yola çıkarak hazırladığı rapora göre Türk turist yurt içinde en çok İstanbul-İzmir arası uçarken, yurtdışı uçuşlarda ise yılın ilk çeyreğinde ilk sırayı İstanbul-Amsterdam ve İstanbul-Paris uçuşları aldı.

Yılbaşı ve Sömestr gibi dönemlerin yoğun olarak kullanıldığı ilk çeyrekte çocuklu aileler Paris’i tercih ederken çiftler genellikle Amsterdam’ı tercih ettiler.

Yurtiçi uçuşlarda tercih Anadolu Jet

Kolayyolculuk.com üzerinden rezervasyon yapan turistler yurtiçi uçuşlarda genellikle Anadolu Jet’i tercih ederken ikinci sırada Türk Hava Yolları, üçüncü sırada ise Pegasus’u tercih ettiler. Yurtdışı uçuşlarda ise en çok tercih edilen havayolu Türk Hava Yolları olurken ikinci sırada Pegasus üçüncü sırada ise AtlasGlobal yoğun olarak tercih edildi.

En yoğun dönem Sömestr oldu

Kolayyolculuk.com üzerinden rezervasyon yapan turistlerde en yoğun dönem Sömestr oldu. Bu dönem, genellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilirken Paris öne çıkan destinasyon oldu. Bu dönemde en fazla tercih edilen havayolu Airfrance-KLM olurken ikinci Türk Hava Yolları üçüncü sırayı ise Pegasus aldı.

Erkekler Lviv, Kadınlar Milano

Yılın ilk çeyreğinde yalnız seyahate çıkan gezginlerin tercihleri ise oldukça farklı yönlerde oldu. Erkekler daha fazla eğlence için Lviv’i tercih ederken, kadınlar ise moda ve gurme başkenti Milano’yu tercih ettiler.

En ucuz bilet 19 TL en pahalı bilet ise 9289 TL oldu.

Yılın ilk çeyreğinde satılan en ucuz bilet yurtiçi uçuşlar için 19 TL ile İstanbul – İzmir seferi olurken en pahalı uçak bileti ise 9289 TL ile İstanbul – Los Angeles ticari sınıf bileti oldu.

Raporda önümüzdeki yaz tatili için de açıklama yapan Kolayyolculuk.com Genel Müdürü Yonca Karavit “Kış sezonu en ucuz bilet almak isteyenler 4-8 hafta öncesinden tatillerini planlayarak tatil bütçelerini çok fazla sarsmadan tatillerini yaptılar fakat nispeten diğer dönemlere göre daha az talebin olduğu bu dönem yerine yaz döneminde tatil planlayanlar gidecekleri tarihten 12-16 hafta öncesinden uçak biletlerini satın almalılar.” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.