Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hızla büyüyen seyahat deneyimleri rezervasyon platformu Klook, 200 milyon dolarlık E Serisi yatırıma ilişkin duyuruda bulundu.

En son tur, yeni yatırımcılara ek olarak Asya Pasifik odaklı bir yatırım fonu olan Aspex Management tarafından yönetildi.

Mevcut yatırımcılar Sequoia Capital China, Softbank Vision Fund 1, Matrix Partners China ve Boyu Capital de katılım gösterdi.

Hong Kong merkezli firma, yeni fonun tüccarlar için daha fazla dijital dönüşüme yatırım yapmak için harcanacağını söyledi.

Klook, geçen yıl “salgının işletme üzerindeki etkisiyle mücadele etmek için temel stratejik güçlerini hızla yeniden önceliklendirdiğini” söyledi.

Şirket, iki ana alana odaklandı – deneyim rezervasyon sektörünü dijitalleştirmek ve konaklama ve araba kiralama gibi yeni dikey entegrasyonlar başlatmak.

Şirket; “Singapur, Hong Kong ve Tayvan gibi COVID-19 kısıtlamalarının azaldığı önemli pazarlar, yerel halkın yurt içinde keşfe çıkmaya başlamasıyla ve rezervasyonların COVID öncesi seviyelere yaklaşmasıyla birlikte yerel deneyimlere yapılan harcamaların artmasına tanık oldu” açıklamasında bulundu.

Klook CEO’su ve kurucu ortağı Ethan Lin; “2020’deki zorluklara rağmen, bu zorluklara karşı çeviklik ve sürekli yenilikle büyüme fırsatlarına dönüştürerek kararlılığımızı gösterdik.

“Geçen yıl, tüketicilerin uluslararası seyahatler duraklatılmasına rağmen keşfetme ve eğlenme konusunda bastırılmış bir istek duyduklarını gözlemledik. Bunun yerine, kendi arka bahçelerinde yeni ve benzersiz deneyimler keşfederek içe dönüyorlar.

“Bu yeni sermaye, iç turizm her yerde yaygınlaşırken ve uluslararası seyahatler yavaş yavaş geri dönerken, bizi savunmadan hücuma götürmek için lider konumumuzu daha da güçlendiriyor” dedi.

Aspex Management Kurucusu ve Bilgi teknolojilerinden sorumlu Başkan Hermes Li ise; “Seyahat endüstrisi şüphesiz pandemiden çok etkilendi, ancak Klook piyasadaki dalgalanmalara rağmen dayanıklılık ve uyumlandırabilme yeteneği gösterdi.

“Dijital rezervasyonlara geçişin yalnızca COVID-19 sonrası hızlanacağına ve Klook’un bölgedeki deneyimler ve hizmetler için tek durak noktası olarak kendini yeniden keşfetme becerisinin, bu eğilimden yararlanmak için onu birinci konuma getirdiğine inanıyoruz” diyerek ekledi.

Klook, salgının zirvesinde, 2019’un aynı dönemine göre % 150 daha fazla aktivite başlattığını söyledi.

SaaS (Hizmet Olarak Yazılım) çözümlerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasıyla bu eğilimi hızlandırmak için yeni sermaye yatırımı yapacak.

Klook’un SaaS çözümleri, dünya çapında 2.500’den fazla satıcı için milyonlarca rezervasyonu güçlendiriyor.

Firma, “SaaS çözümlerini ikiye katlamak, zorlu bir yıl geçiren daha fazla tüccarın Klook tarafından desteklenen bir çevrimiçi vitrini kolayca oluşturarak işlerini dönüştürmesine ve hızlandırmasına olanak tanıyacak” dedi.

Klook İşletme Yöneticisi ve Kurucu Ortağı Eric Gnock Fah; “Geleneksel olarak çevrimdışı uygulamalarla veya COVID sonrası bir dünyada gerçeklere hitap etmeyen eski sistemlerle parçalanmış olan deneyimler sektörü için bir sonraki dijital sıçramayı yeniden hayal etmeye doğru ilerliyoruz.

“Klook, birlikte çözebileceğimiz ortak sorunları belirlemek için ilk günden beri hem büyük hem de küçük tüccarlarımızla yakın bir şekilde çalışıyor. Bu yeni fonla, teknoloji yeniliğimizi hızlandırmak ve gelecekteki büyüme için bu alanı gerçekten dönüştürmek ve güçlendirmek için ek cephaneye sahibiz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz