Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yaz sonu ve sonbahar seyahatlerine, bu yaz sezonuyla ilgili çok fazla endişe olmasına rağmen bir ilgi artışı mevcut.

Karantina kuralları güçlendirildikçe ve siyasetçiler bu yaz için rezervasyonlar konusunda uyarıda bulundukça seyahat kısıtlamalarının sıkılaştırılmasıyla, tüketici duyarlılığı darbe aldı.

Tatil karşılaştırma web sitesinde arama ve rezervasyon faaliyetlerini izleyen icelolly.com’un haftalık son raporu, geç çıkış tarihlerinin popülerliğinin arttığını tespit etti.

icelolly.com Seyahat Anlaşmaları Başkanı Chris Webber, önümüzdeki yıl için yapılan rezervasyonların arama faaliyetlerinde gecikmesine rağmen, yalnızca yaz sonu değil 2022 tatilleri için de geçerli olduğunu söyledi.

Kendisi; “Geçen hafta, arama odağının yaz seyahati boyunca daha da kaymasıyla birlikte gördüğümüz eğilim devam etti, Eylül ve Ekim 2021 aramaları payını artırırken, Nisan-Ağustos aramaları payını kaybetti.

“Ayrıca, S22 aramalarında da bir artış görüyoruz ve bu sezon için pay, haftalık bazda yaklaşık% 50 artıyor ve bu şu anda tüm aramaların yaklaşık % 10’unu oluşturuyor.

“S22 için yapılan rezervasyonlar henüz bu eğilimi takip etmedi, ancak çok yakın bir ufukta olası başka kısıtlamalar olması, gezginleri bir sonraki seyahatleri için geleceğe bakmaya itebilir.

“Hepimiz seyahat için bastırılmış bir talep olduğunu biliyoruz – tam da yeterli sayıda insanın bastırılmış talebi serbest bırakmak için kendine güveneceği zaman” dedi.

Rapor, 2021 için Eylül (% 5 artış), Ekim (% 20 artış) ve Kasım (% 3 artış) için arama hacimlerinde artış gören aylar olduğunu tespit etti.

Mayıs 2021’deki pay % 20 düştü, Haziran (-% 5) ve Temmuz (-% 10) da önemli düşüşler gördü. 2022 yazı için ise hem Haziran hem de Temmuz’da % 20 ve Mayıs ve Ağustos 2022’de % 50 artışla büyük arama payı olduğu da tespitler arasında.

Destinasyon veri analizine göre, Türkiye’de Antalya için arama payında büyük bir artış var ve icelolly.com, Eylül ve Ekim aramaları için daha fazla pay artışına gerçekleşebileceğini söyledi.

Diğer taraftan Girit’in yanı sıra ilk 10’un haricinde Korfu, Zante ve Kos da% 10 artış var ve bu da bir sonraki sezona geçiş yolculuğunun yarattığı bir sonuç olarak görülüyor.

İbiza, son haftalarda ilk 10’a girererek yükselişe geçti, ilk 10’un hemen dışında, Mısır (12. sıra) ise % 25 oranında pay kazandı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz