KLM, Yapay Zeka Tabanlı Teknoloji ile Verimliliği Artırmayı Hedefliyor 0

KLM, son 18 ay içinde geliştirilmiş bir dizi yapay zekaya dayalı -etkin çözüm ve araçlar sunmak için Boston Consulting Group (BCG) ile bir ortaklık başlattı.

Bu araçlar filo, mürettebat, yer hizmetleri ve ağ üzerinden havayolu operasyonlarının verimliliğini artırmak için tasarlandı.

Bunlar, “No show” müşterilerin bagajlarını daha hızlı bir şekilde alabilmek ve olası kalkış gecikmeleri azaltma kabiliyeti de dahil olmak üzere, bagaj yükleme işlemini “daha akıllı” yapmak için yapay zeka kullanımını içerir.

Bir başka girişim ise, bir gecikmeli uçuşun diğer hizmetleri etkilemesini engellemenin yanı sıra, kötü hava koşullarından kaynaklı olarak uçuşların aksamasıyla baş etmenin daha etkili yollarını sunmaya çalışmak için gelişmiş tahmin modellerinin kullanımıdır.

KLM ve BCG, aynı zamanda havayolları için daha “verimli” ekip programları oluşturmak için çözümler sunuyor.
İki şirket, ilk çözüm dizisinin halihazırda KLM bünyesinde faaliyete geçtiğini ve şu anda “bu hizmeti dünya çapında havacılık endüstrisine sunmaya hazır olduklarını” söyledi.

KLM’nin genel müdürü René de Groot ; “Bu ortaklık aynı zamanda son birkaç yıldır geliştirdiğimiz dijital odaklı stratejiyi güçlendiriyor ve en müşteri odaklı, yenilikçi ve verimli ağ taşıyıcısı olma yolunda önemli bir adım” dedi.

Yapay zeka tabanlı çözümler, KLM’nin operasyon departmanları ve BCG’nin havayolu danışmanlığı ve BCG Gamma olarak bilinen veri bilimcileri ve yazılım mühendisleri ekibinin çalışmaları sonucunda geliştirildi.

BCG Havayolu Uygulama Başkanı Nicolas ise : “Ortaklığımız, her iki şirket için büyümeyi teşvik edecek, dünya çapındaki müşteriler için benzersiz bir değer yaratacak ve sektör için inanılmaz bir inovasyon olacaktır” diyerek ekledi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe