Ctrip, Hyatt, Dış Turizm ve Çin Seyahat Eğilimlerine Dair Daha Fazlası 0

ITB China’dan Öne Çıkanlar

Bu yılki ITB Çin Konferansı’nda, Çin’in seyahat pazarına ilişkin görüşlerini paylaşan bir dizi konuşmacıya yer verildi.

Ctrip’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı James Liang, ülkenin zengin turizm kaynakları ve üstün altyapısı göz önüne alındığında Çin’in içturizm potansiyelinin henüz keşfedilemeyeceğine inanıyor. Kendisi, Çin’in daha fazla ülke için Vize içermeyen daha fazla politika geliştirmesiyle Çin’in turizmde daha fazla fırsata sahip olacağını düşünüyor.

Kurumsal seyahatlerde, BCD Travel tarafından yapılan yeni bir çalışma, ankete katılan Çin şirketlerinin yaklaşık% 60’ının bir online rezervasyon aracı kullandığını ve aynı oranın bir gider yönetimi sistemi getirdiğini göstermektedir.

Greater China, BCD Travel Genel Müdürü Jonathan Kao; “B2B alanında talep yüksek, gezginler bir uygulamada rezervasyonlarını tamamlamak için verimlilik açısında kaç tıklama yapacaklarına ilişkin ilgili işlevleri ve üstün kullanıcı arayüzünü kullanmaya istekli ” dedi.

Çevrimiçi Seyahat Güncellemeleri

Ctrip, ilk çeyrek net gelirinin % 11 artışla 1.1 milyar $ seviyesine yükseldiğini ve konaklama rezervasyonu gelirlerinin% 23 artışla 397 milyon $ ‘a yükseldiğini açıkladı. Skyscanner’ın doğrudan rezervasyon programı hız kazanmaya devam etti ve yıllık bazda% 600’den fazla gelir artışı sağladı.

Ctrip ayrıca web sitesinde ve mobil uygulamasında ilk Hyatt amiral mağazasına sahipti. Mağaza, 300 milyondan fazla Ctrip üyesinin Büyük Çin bölgesindeki Hyatt otellerine erişmesine izin veriyor ve erişim kısa süre küresel olarak da Hyattotellerini kapsayacak.

Çin’deki “The Big Four” Havayolları – Çin Güney Havayolları, Air China, Hainan Havayolları ve China Eastern Airlines – üçüncü şahıs platformlarını çevrimiçi check-in ve koltuk seçimi hizmetlerinden sunma yasağına yönelik bireysel açıklamalarını yayınladı.

VariFlight ve Devlete ait Umetrip gibi havacılık veri sağlayıcıları şirketleri, Çin Güney Havayolları uçuşları için bu hizmetleri sunmayı çoktan durdurdular.

Club Med’in sahibi Fosun International, satın almalar yoluyla Kuzey Amerika turizm ve eğlence pazarında, Joyview adında önemli bir tatil hattını tanıtarak daha büyük bir yer edinmeye çalışıyor. Orta ölçekli tatiller tipik olarak büyük şehirlerden birkaç saat uzaklıkta gerçekleşiyor. Şirket, Çinli Y kuşağını ve çok kuşaklı aileleri hedef alırken, aynı zamanda konferanslar ve takım oluşturma gibi kurumsal işlevlere de hizmet ediyorlar.

Dış Turizm

2018’in ilk çeyreğinde, Avrupa’ya giden Çinli turist sayısı yıllık bazda% 35 arttı. Ctrip tarafından yayınlanan verilere göre, Asya’dan sonra Avrupa, toplam giden Çinli turistlerin% 9’unu oluşturarak en popüler ikinci bölge oldu.

Ctrip’de rezervasyonu gerçekleştirilen seyahat ürünleri arasında rahatlama kategorisi% 44.8’lik bir oranla listenin en üst sırasında yer adı. Bunu% 43,77 ile ekonomik seyahat ürünleri izledi. Lüks seyahat ürünlerine olan talep, toplamdaki oran olan % 11,2 ile karşılaştırıldığında yüksek bir büyüme oranı olan% 39.2 oranında artış gösterdi.
Çinli turistler, FIFA Dünya Kupası 2018‘in ev sahibi ülkesi Rusya’ya ilgi gösteriyorlar. 14 Haziran’dan 15 Temmuz’a kadar Ctrip’den Moskova ve St. Petersburg gibi belli başlı yerlere ayrılmış olan uçak biletlerinin sayısı% 50’ye kadar yükseldi ve Çin merkezli çevrimiçi seyahat hizmeti Lvmama, Ocak ayından Temmuz ayına kadar Rusya’ya seyahat paketlerinin sayısının% 50 arttırıldığını söyledi.

Sermaye Desteği

Huatai-Ctrip finansal hizmetler ürününün varlık destekli programının ilk aşaması, Shenzhen Borsası tarafından onaylandı. Bu, Ctrip’i Çin’in turizm endüstrisinde ABS rafı sunma konusunda ilk şirket haline getiriyor.

Meituan-Dianping, Şangay merkezli bir otel yönetim sistemi servis sağlayıcısı olan BeyondHost’u tamamen satın aldı. BeyondHost, oteller için açık bir platform inşa etmek için Meituan-Dianping ile çalışırken bağımsız bir şekilde çalışmaya devam edecek. 2018’de 25.000’den fazla otele hizmet vermeyi planlıyor.

Buz ve kar bilgi hizmet sağlayıcısı Huaxue Zoo, A sınıfı finanman turu için 4.71 milyon dolar topladı. Şirket, HIGHSNOW ve ICEMINI ünitelerinin bireysel müşteriler için tasarlandığı üç üniteyi işletiyor ve iSNOW birimi, şirketlerin buz ve kar aktivitelerini iyileştirmek için bilgi tabanlı bir IoT (nesnelerin İnterneti) çözümü. iSNOW, şimdiye kadar 100’den fazla kayak merkezi ve buz pistine hizmet vermiş ve bu yıl 50-100 arası daha fazla müşteriye hizmet vermeyi umuyor.

Bütünsel turizm sektöründe lider büyük bir veri hizmeti sağlayıcısı olan Lishi Technology, B sınıfı finansman turunu kapattı. Zhejiang merkezli teknoloji çözüm sağlayıcısı, özellikle SaaS hizmetleri, büyük veri ve analizi, yazılım ve donanım geliştirme, çevrimiçi operasyon ve pazarlama sunan, eyalet ve şehir yönetimlerine, turistik yerlere, seyahatle ilgili şirketlere ve Çevrimiçi Seyahat acentarına hizmet vermektedir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe