Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

KLM, sesle aktive edilen platformda birden fazla dilde hizmet veren ilk şirketlerden biri olduğunu söylüyor. Şu anda İngilizce ve Hollandaca seçenekleri mevcut.

KLM’nin Blue Bot olarak bilinen akıllı asistanı BB, müşterilerin uygun bir KLM uçuşu bulmasına yardımcı oluyor.
İstenilen uçuş bulununca, BB müşteriye doğrudan rezervasyon yaptırabilecekleri KLM.com’a yönlendiren bir bağlantı gönderiyor.

Air France-KLM Kıdemli Başkan Yardımcısı Pieter Groeneveld ; “Sesli kontrol dünyayı hızla değiştirecek.

“Tüketiciler günlük yaşamlarında sesli uygulamalarını giderek daha fazla keşfediyor ve kullanıyor.

“KLM, müşterilerinin bulunduğu platformlarda varlık göstermeyi istiyor ve bu da otomatik olarak Google Assistant gibi bir platform anlamına geliyor. Birden çok dilde sesli komutları kullanarak uçuş arama seçeneği sunmak bir sonraki stratejik adım. KLM yolcularının ilgisi ve öncü ruhumuz doğrultusunda, yeni sesli uygulamalarını dört gözle bekliyoruz. Dünya çapında çevrimiçi hizmetlerde öncü olmayı hedefliyoruz ”dedi.

KLM’nin Blue Bot’u, KLM ve harici teknolojilerin birleşimiyle bağlantılı olan yapay zekaya dayanmaktadır.

KLM’nin açıklamasına göre BB, kendi kendine öğreniyor ve kendi kişiliğine sahip: yardımsever, arkadaş canlısı, profesyonel ve heyecanlı dahası akıllı ve daha kişisel hale geliyor.

BB, zaten Messenger üzerinde bir biletin rezervasyonunda yardımcı oluyordu ve Google Assistant aracılığıyla valiz toplanmasına yardımcı oluyordu.

Artık hem İngilizce hem de Hollandaca’da olarak Google Assistant ile bir uçuş aramak için kullanılabilir. Platforma ve diğer sosyal medya kanallarına gelecekte daha fazla hizmet de eklenecek.

Hollandaca Google Assistant gelecek haftalarda Google tarafından aşamalı olarak kullanıma sunulacak. Google Assistant için Hollandaca sürümü şu anda yalnızca akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılabilir.

Bu, daha sonra Google’ın speaker’ı ,Google Home gibi diğer mobil cihazları içerecek şekilde genişletilecek. İngilizce versiyonu ise zaten kullanılabilir durumda.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz