Ctrip ve Skyscanner, Dünya Kupası Seyahat Trendleri Raporunu Yayımladı 0

“The Summer 2018 Global Football Fan Travel Trends” raporu, bir bakış açısı sunmak üzere küresel uçak bileti rezervasyonlarında Skyscanner verilerini kullandı.

Rapor, özellikle Çinli yolculara odaklanıyor ancak turnuva için Rusya’ya giden dünyanın dört bir yanından gelen futbolseverlerin seyahat, uçuş ve tüketim tercihlerini de ele alıyor.

Raporda, Skyscanner‘ın verilerine göre 83 ülkeden yaklaşık 600.000 futbolseverin Dünya Kupası için Rusya’yı ziyaret ettiği görülüyor.

En fazla sayıda futbolsever ise Güney Kore’den geldi, bu sayı Rusya’ya seyahat eden toplam futbolseverlerin% 13.4’ünü temsil ederken, bunu Almanya (% 12.4), İspanya (% 5,2) ve İsrail’ (% 5) izledi.

Dünyanın dört bir yanından gelen gezginler, seyahatlerinde Rusya’da ortalama 17 gün geçirdi. Futbol taraftarlarının ziyaret ettiği en popüler Rus şehri ise Moskova idi. Bunu sırasıyla St. Petersburg, Soçi, Kazan ve Yekaterinburg izledi.

Haziran ayı ortasından Temmuz ortasına kadar yaz döneminde Rusya’ya yapılan uçuşların ortalama fiyatı 600 pound civarındaydı.

En pahalı uçuşlar ise Meksika’dandı ve tutar yaklaşık olarak ortalama 1,600 pound oldu. Bunu ABD’den yaklaşık 1.200 pounda mal olan uçuşlar izledi.

Meksika’dan gelen futbolseverler, 80 günlük küresel ortalamanın oldukça öncesinde, kalkıştan ortalama 137 gün önce uçak biletlerini rezerve ettiler.

Rapora göre, ortalama en düşük uçuş ücretleri 50 gün öncesindeydi.

Raporda, toplam 600.000 futbol taraftarının 40.000’inin Çin’den geldiğini ve bunun Brezilya’da düzenlenen turnuvadan 10 kat daha fazla olduğu tespit edildi.

Ctrip’in müşteri profil verilerine göre, Çinli gezginler Rusya’da ortalama 13 gün geçirdiler ve çoğu Çinli birinci bölge (tier 1) şehirlerinden geldi.

Dönem boyunca Rusya’yı ziyaret eden Çinli taraftarlar da kaldıkları süre boyunca Kızıl Meydan, Kış Sarayı ve Kremlin gibi cazibe merkezlerini ziyaret edip, gümrüksüz satış mağazalarında alışveriş yaptılar.
Seyahat eden Çinli futbol taraftarlarının çoğunluğu (% 77.2) tek başına gitti,% 16.5’i bir başka kişi ile seyahat ediyordu.

Çinli gezginler, ortalama olarak sırasıyla % 1,7 ve% 0,3 ile ticari ya da birinci sınıf uçmayı terci ederken bu, % 0.13 olan küresel ortalamanın ise oldukça üzerindedir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.