Kısa Süreli Konaklamalar, Airbnb’ye Karşı Bir Strateji Olabilir.

Phocuswright’ın bir çalışması sonucunda, otellerin Airbnb ve diğer benzerlerine karşı koyabildiği bir noktayı ortaya çıkarmış.

Airbnb, HomeAway ve sayısız diğer konaklama hizmet sağlayıcısı kısa sürede ciddi bir beğeni ve statü kazandı. Oteller eski güçlü konumlarını bu yeni form konaklama hizmetlerine karşı zaman içinde kaybettiklerini itiraf etmekten kaçınıyorlar. Expedia ve Booking.com gibi seyahat acentası devlerinin her türlü konaklama ve seyahatçiye hizmet verebilme imkanına rağmen, otelciler konaklama pazarının değişime uğradığının farkında.

Otellerin bu düşüşün önüne geçmek için  Airbnb tarzı hizmeti benimsesi gerektiği fikri öne sürülüyor ancak gerçekte olanlar bu basit teoriden çok daha farklı.

Phocuswright, Airbnb kiracıları üzerinde yaptığı çalışmada kısa süreli ve uzun süreli konaklama yapan kullanıcı sayısı arasında önemli bir fark tespit etmiş. Tekrar eden kullanıcılar uzun süreli konaklamada karar kılarken, ilk kez kullanıcı olanlar test etmek için 2-3 gece konaklamada karar kılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!