Kış Tatili İçin Kredi Çekilir mi?

Kış mevsiminde tatil yapmanın keyfi bambaşkadır. Yoğun iş hayatına kısa bir mola vermek isteyenler genellikle kış tatilini tercih eder. Özellikle muhteşem kış manzaralarına tanıklık etmek için kar yağışının yoğun olduğu bölgelere rotanızı çevirebilirsiniz. Ülkemizde kış tatili için en çok hangi bölgelerin tercih edildiğini merak ediyorsanız aşağıdaki listeye hemen göz atabilirsiniz.

  • Bursa – Uludağ
  • Nevşehir – Kapadokya
  • Kayseri – Erciyes
  • Bolu – Yedigöller
  • Ayder Yaylası – Rize
  • Ilgaz – Çankırı
  • Safranbolu – Karabük

Elbette seçenekleriniz arasında yurt dışı da var. Ancak rotanızı yurt dışına çevirmeniz durumunda kış tatili için daha yüksek bir bütçe ayırmanız gerekeceğini de unutmamalısınız. Tatil için gittiğiniz bölgede konforlu bir otelde konaklamak isteyeceksiniz. Aynı zamanda kış sporlarıyla da zaman geçirmek ve eğlenmek isteyeceğiniz aşikâr. Gittiğiniz yerin yerel yemeklerini denemek de isteyebilirsiniz. İşte tüm bunlar keyifli bir tatil süreci yaşamanızı sağlayacaktır. Ancak belirli bir bütçe ayırmanızı da gerektirecek. Peki, halihazırda kış tatili için bir bütçeniz var mı?

Eğer yanıtınız “hayır” ise bu durum kış tatili keyfinden mahrum kalacağınız anlamanıza gelmez. Siz de çok sayıda kişi gibi tatil için ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Kış tatili için ihtiyaç kredisi kullanmanız durumunda bütçenizin zorlanacağını düşünmeyin. Çünkü ödemenizi gelir durumunuza bağlı olarak 36 ayı geçmemek kaydıyla dilediğiniz vade seçeneği eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede Uçak bileti, otel ücreti, aktivite ücretleri, alışveriş ve yeme içme masraflarınızı ihtiyaç kredisi ile karşılamanız da mümkün olacaktır.

Tatil İçin İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Çekilir?

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce basit bir hesaplama ile ne kadar bütçeye ihtiyacınızın olduğunu belirlemelisiniz. Ardından bu meblağı göz önünde bulundurarak kredi talebinde bulunmanız daha doğru olacaktır. Hangi bankayı tercih ettiğinize bağlı olarak kış tatili için en fazla ne kadar ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz de değişiyor. En avantajlı seçeneği Enpara.com sunduğundan tatil masraflarını karşılamak isteyenler genellikle bu bankaya yöneliyor.

Eğer siz de Enpara.com üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isterseniz 1.000 TL ila 250.000 TL arasından dilediğiniz meblağı seçebilirsiniz. Ödemenizi de 36 aya varan taksit seçenekleri arasından size en uygununu tercih ederek yapabilirsiniz. Bu noktada merak edeceğiniz unsur ise bankadan kredi aldığınızda kaç ay vadeyi seçtiğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarlarının ne olduğudur. Bu sorunun yanıtı için yapmanız gereken sadece Enpara.com adresine tıklamak ve ihtiyaç kredisi hesaplama aracını kullanmak olacak. Hazır hesaplama aracını kullanarak aylık taksit tutarlarınızı ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını hemen karşınızda görebilirsiniz. Böylelikle uzun hesaplamalar yapmanıza hiç gerek kalmaz.

İhtiyaç kredisinde son derece düşük faiz uyguluyor olması, Enpara.com’un sıklıkla tercih edilmesinin nedenlerinin başında geliyor. Düşük faiz, yapacağınız aylık geri ödeme taksitlerinin de düşük olacağı anlamına geliyor. Dolayısıyla tatil dönüşü ödemelerinizi zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Enpara.com’un dosya masrafı kesintisi uygulamayan bir banka olduğunu bilmeyenler için aktaralım. Enpara.com üzerinden ne kadar ihtiyaç kredisi talep etmiş olursanız olun, dosya masrafı kesintisi yapılmıyor.

Tatilde Yaptığınız Kredi Kartı Harcamalarınızı Taksitlendirin!

Sizlere bir önerimiz de tatil boyunca kredi kartınız ile yapacağınız harcamaları taksitlendirmeniz olacak. Bu sayede bütçenizi zorlamadan harika bir kış tatili geçirebilirsiniz. Bu noktada devreye yine sunduğu yüz güldüren avantajlarla Enpara.com giriyor. Enpara.com kredi kartını kullanmanız halinde yapacağınız harcamaları belirli bir limite kadar olmak kaydıyla taksitlendirebilirsiniz. Enpara.com kredi kartı faizsiz taksitlendirme imkânı, kart kullanıcılarının gözünden kaçmıyor. Özellikle tatiller gibi daha fazla harcama yapılan dönemlerde bu özelliği siz de avantaja dönüştürebilirsiniz.

Bu arada hem kredi kartı başvurunuzu hem de ihtiyaç kredisi başvurunuzu Enpara.com internet sitesi üzerinden yapabileceğinizi unutmayın. Online olarak başvuru yapmak son derece kolay! Birkaç basit soruya yanıt vermeniz durumunda başvurularınız ulaşıyor. Enpara.com tüm başvuruları kısa zamanda değerlendirmeye alan bankalardan biridir. Dolayısıyla başvuru neticesini uzun süre beklemenize gerek kalmıyor. Daha fazla bilgi için siteye uğrayın!

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!