Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yurtdışı Kayak Merkezleri denilince ilk etapta akla gelen birkaç ülke ve bölge vardır.  Yurtdışı Kış Sporları denilince ilk etapta akla gelen birkaç ülke ve bölge vardır.  İsviçre, Avusturya, Fransa ve Bulgaristan bu bölgelerden bazılarıdır.

Yurtdışı Turları hem farklı kültürler tanımak, farklı yerler görmek hem de bir tutku olan Kayak Sporu’ nu dünyanın en uzun pistlerinde kayarak gerçekleştirmek isteyen sporcular tarafından tercih ediliyor.

Kayak Turları Yurtdışı, ülkemizde yılbaşı ve özellikle sömestre dönemlerinde tatilin   denk geliyor olmasından dolayı tercih ediliyor.

Yurtdışı Kış Sporları için en çok rağbet gören bölgelerin başında 2014 Kış Olimpiyatlarına hazırlanana Bansko’ nun yanı sıra Bulgaristan’ nın pistleri ve konaklama merkezleri ile ünlü Borovets, Pamparova, İsviçre’ de lüksün ve konforun keyfini sınırsızca yaşayacağınız St. Moritz, Avusturya Salzburg ve Zell Am See ve daha birçok dünyaca ünlü kayak merkezi.

Uzun kış tatillerinde farklı bir alternatif arayan ve kayak sporundan hoşlananlar için hazırlanmış olan bir çok Yurtdışı Kayak Turu programı ile misafirlerine unutulmaz tatiller yaşatmayı hedefleyen seyahat acenteleri her sene olduğu gibi 2011 Kayak Turlarından da ümitli olduklarını belirtiyorlar

Kış sporlarının günümüzde hızla gelişmekte olduğu biliniyor. Aynı zamanda dünyanın bir çok bölgesinde düzenlenen yarışmalar, dünya kupaları çekişmelerinin yanı sıra daha kolay bir şekilde öğrenilebilmesi için bir çok bölgede bulunan özel eğitmenler işe özellikle çocuklar bu denge sporuna küçük yaşlarda alıştırılmaya başlanıyor.

Bir çok aile çocuklarına sömestre tatili için kış tatili hediye ediyor. Özellike yurtdışında bölgeleri tercih eden aileler hem çocuklarının en iyi pistlerde kaymayı öğrenmesi, hemde farklı kültürler ve bölgeler tanımaları açısından faydalı olacağı inancındalar.  Zorluklarına göre derecelendirilen pistlerde çocuklar spor yapmanın yanı sıra kendileri için hazırlanmış kulüplerde zaman geçirerek karın tadını çıkarırken farklı arkadaşlıklarda edilebilirler.

Kış sporlarını Kids& Travel konsepti ile de yakayalayan seyahat acenteleri özellikle çocuklu alelerin İsviçre,Fransa, Bulgaristan, Avusturya gibi pistlerin fazla olduğu bölgeleri seçtiğine dikkat çekiyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz