Erken Rezervasyon Kampanyası 19 Aralık’ta Başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAB ve TÜROFED öncülüğünde başlatılan Erken Rezervasyon Kampanyası’na 19 Aralık’ta start verilecek.

Erken Rezervasyon Kampanyası’na ilişkin Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından yapılan açıklamayı bilgilerinize sunuyoruz:

“İç turizmi canlandırmayı, vatandaşlarımıza avantajlı ödeme sağlamayı ve ülkemize gelen yabancı turistlerin daha uygun ödeme koşulları ile seyahat ettiklerine dair yaygın algıyı değiştirmeyi amaçlayan Erken Rezervasyon Kampanyası, ‘Tatil Herkesin Hakkı’ ve ‘Yerinizi Şimdiden Ayırtın’ sloganları ile Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay’ın evsahipliğinde 19 Aralık 2012 tarihinde saat 12.00’de Topkapı Sarayı’ndaki Karakol Restaurant’ta yapılacak basın toplantısı ile başlıyor.

2009’dan bu yana, iç turizmin geliştirilmesi kapsamında, vatandaşlarımızın turizm imkânlarından daha fazla yararlanabilmesi amacıyla, T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile turizm, bankacılık ve ilgili diğer sektör kuruluşlarının katılım ve işbirliği ile bir sosyal sorumluluk projesi olarak “Erken Rezervasyon Kampanyası” gerçekleştirilmiş ve söz konusu kampanyalar başarıyla sonuçlanmıştır.

Erken Rezervasyon Kampanyasına ilişkin TÜRSAB’ın üyesi bulunan seyahat acenteleri ile yapmış olduğu anket sonucunda; erken rezervasyon kampanyası kapsamında yapılan rezervasyonlarda ortalama %50 oranında bir artış belirlenmiştir.

Vatandaşlarımıza daha fazla fiyat avantajı sağlanabilmesi amacıyla, Erken Rezervasyon Kampanyası, 19 Aralık’ta başlayacak ve Nisan sonuna kadar devam edecektir.

Erken Rezervasyon Kampanyası süresince sunulan avantajlar şunlardır;

*Seyahat acentelerinin tur paketlerinde % 35 – % 40 oranları arasında indirim kolaylığı,

*İşbirliği yapılan bankaların kredi kartları ile yapılacak tatil ödemelerini öteleme imkânı,

*Havayolları uçuşlarında indirim kolaylığı,

*Ayrıca, kampanyadan faydalanacakların seyahatlerinin sigorta kapsamında olması.

Kampanyanın tanıtımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü önderliğinde tüm yurt genelinde gerçekleştirilecektir.”

 

Turizmdebusabah

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!