KAYAK, Yerelleşme Çalışmalarını Daha da Artırıyor.

Seyahat meta devi, fiyat karşılaştırma sektöründe konsolidasyonu yönlendiren çok markalı bir küresel stratejide değer görüyor.

Booking Holding’in artan fiyat karşılaştırma bölümüyle birlikte, KAYAK da yedi markayı tek bir teknoloji platformuna getiren hizmetlerinin yerelleştirilmesini geliştirmek istiyor.

ABD devi, dijital seyahatte oldukça rekabetçi bir sektörün konsolide edilmesine yol açtı; ancak bir pazarda belirli pazarlarda mirasa sahip bölgesel markalara sahip olmanın faydalardan biri olduğuna inanılınıyor.

Grup şimdi, KAYAK, Cheapflights, Momondo, Checkfelix, Swoodoo, Mundi ve Hotels Combined markalarından oluşan yedi meta markasına sahip ve en yakın zamanda restoran rezervasyon platformu Open Table, otel oda rezervasyonuyla açık bir sinerjiden yararlanmak üzere grubun himayesinde alındı.

KAYAK İngiltere’de, zaman zaman birbirleri ile içtenlikle sağlıklı bir rekabette bulunsalar bile; KAYAK, Cheapflight, Momondo ve Hotels ile dört markalı farklı pazar segmentlerini ele alan hepsi bir arada bir strateji izliyor.

Diğer pazarlarda, Hotels Combined, tıpkı Swoodoo, Checkfelix ve Mundi’nin, Almanya, Avusturya ve Brezilya’nın kendi pazarlarında olduğu gibi Asya-Pasifik merkezindeki güçlü bir B-C markası olmaya devam ediyor.

Londra merkezli bir şirket sözcüsü ve EMEA’nın kıdemli direktörü Cassian Silins, KAYAK’ın herhangi bir markayı kapatma planının olmadığını, ancak daha geniş bir grubun yararına olacak şekilde her birinin güçlü yönlerini almak istediğini söyledi.

Silins, Travolution’a yaptığı açıklamada; “Yaptığımız her satın alma işleminden, KAYAK’ın küresel payına güzel bir şekilde uyuyor. Çevrimmiçi tüm işlerde bu tür bir yerel yaklaşıma ihtiyaç var” dedi.

Silins, Hotels Combined’in gruba, ekipleri dahil edilirken geliştirmeyi planladığı oldukça başarılı bir ortaklık programı getirdiğini de söyledi.

Cheapflights, harika fırsatlara odaklanmasınının yanı sıra, KAYAK’ın da geliştirdiği bir şey olan güçlü bir e-posta teklifi sunuyor ve Momondo, kullanıcı deneyimi konusunda çok başarılı.

Silins; “Her bir markanın farklı kullanıcıları var ve siteleri nasıl kurduğumuz konusu da farklı. KAYAK, seyahatlerini yönetmek ve rezervasyonlarını yapmak isteyen deneyimli gezginler için çok fazlası. Cheapflights, tüm içeriğimiz tüm siteler arasında paylaşılsa da, gerçekten en iyi teklifi alabileceğiniz yerdir. Momondo, seyahatin iham veren boyutunda harika bir iş çıkarıyor. Belki şaşırtıcı bir şekilde bu farklı markalar için farklı kullanıcılar var, bazı tüketici sadakati var. Daha yerelleşme ihtiyacının bilincindeyiz ve pazarda insanların farklı markaların ne anlama geldiğinin farkında olduklarından emin olduk” dedi.

Şu anda fiziksel olarak Chancery Lane yakınlarında Londra’daki, KAYAK ve Momondo Grup / Cheapflights ekiplerinin yakınında bulunan yeni Londra üssünde ana şirket markasının turuncu rengi altında tam olarak entegre olmuş durumda.

Boşaltılmayı bekleyen kutular, ekiplerin birleşmesinin ne kadar zaman önce gerçekleştiğine tanıklık ediyor, ancak Silins, şirket kültürlerinin bir araya gelmesinin çoktan bir etkisi olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Daha yerelleşirken, daha fazla İngilizleşirken yapabileceğimiz daha çok şey olduğunu kavrıyoruz. Kullanıcılarımıza en iyi seçenekleri ve karşılaştırmaları verdiğimizden emin olmak için bir eğitim unsuru var.”

İngiltere’deki KAYAK için kilit alanlardan biri, geleneksel olarak ayrı bileşenlerden oluşan tatilleri tercih etmeyen pazardaki paketlerin dayanıklılığını yansıtan paket fiyat karşılaştırmasıdır.

Silins, KAYAK’ın uçak ve otel gibi dikey alanlarda anlaşılırlığı mümkün olduğunca geniş bir seçenek yelpazesi sunmayı hedeflerken, ambalaj sektöründe bunu başarmanın daha zor olduğunu söyledi

Kendisi; “Paketlerde hala en başındayız, ancak KAYAK, paket meta’nın ilk uygulayıcılarından biriydi. Siteye sürekli olarak yeni içerik sağlayıcılar ekliyoruz ve kullanıcıya değer sunduklarından emin oluyoruz. Bizimle bütünleşen veya bütünleşmek isteyen birçok şirket var ama aradığımız şey, bu kapsamlılık ve içeriğin benzersizliği. Kullanıcıya değer katma noktasında kullanıcının aradıklarını en kısa sürede elde etmesine izin veren ortaklar istiyoruz. Her pazarda bu tedarikçilerin güvenilir olduğundan ve insanların güvenle tatillerini rezerve edebileceklerini sağlama bilincindeyiz” dedi.

KAYAK için Yenilikçi olma ününe sahip olmak, ortaklarını genişletmeyi ve onları reklam trafiği ve yönlendirici kaynaklarını pazarlamak için güvenilir bir yol olduğuna ikna etmek için önemlidir.

Silins, “Sıklıkla pazardaki ilk şirketiz.

“Son birkaç yılda, kullanıcının en çok zaman harcadığı sohbet ve mesajlaşma sistemlerine odaklandık.

“Facebook, WhatsApp, Siri, Alexa ve Slack eklentilerini ekledik. Alexa ile oteller için rezervasyon yapan ilk meta biziz. Ve sürekli olarak bir sonraki büyük şeyin ne olduğuna bakıyoruz ve bu açıdan yenilik yapmaya çalışıyoruz. Talebin olduğu yerden, insanların en çok harcama yaptıkları yerden başlıyoruz. SWOT haftalarını mühendislik, ticari, ürün ya da pazarlama gibi fonksiyonlar arasında farklı fikirlere sahip olduğumuz haftalar düzenliyoruz” dedi.

Bir SWOT haftasından çıkan en son fikir, KAYAK müşterilerinin seyahat öncesi havayolları kurallarına uygunluklarını kontrol etmelerinde yardımcı olmak için artırılmış gerçeklik ile bagaj ölçme aracıydı.

Silins şunları ekledi: “Sürekli olarak sorulan ve Steve (Hafner, KAYAK CEO’su ve kurucusu) sorulan Google ve KAYAK için planın ne olduğu. Tek bir alana odaklanmaya, seyahat ve uçuşlar, oteller, arabalar ve paketlerde uzmanlaşmaya ve onu sınıfının en iyisi haline getirmenin muhtemelen kazanacağımız yer olduğuna inanıyoruz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!