Hepsi Bir Arada Ulaşım Platformu Jelbi, Berlin Mobilitesini Kolaylaştırıyor 0

Kısaca Jelbi, bisiklet paylaşımından paylaşımlı araç ve toplu taşıma araçlarına kadar tüm mobilite seçeneklerinin dahil olduğu, Berlin ziyaretçilerine ve Berlin’lilere yardımcı olmak için tasarlanan mobil platformdur.

Bir şehirde nasıl gezinileceğini bulmak zaman, uzmanlık ve birçok farklı uygulama gerektirebilir. Berlin, mevcut tüm mobilite seçeneklerini tek bir alanda listeleyen bir platform olan seyahat planlama uygulaması Jelbi ile kenti gezmeyi daha kolay hale getirmeyi umuyor.

Berlin’in toplu taşıma şirketi BVG için teknoloji şirketi Trafi tarafından oluşturulan uygulama trenler, otobüsler, feribotlar, bisiklet turları, paylaşımlı araç ve daha fazlası dahil olmak üzere etrafta dolaşmanın tüm yollarını listeleyecek. Bu seçeneklerin tümü BVG’ye ait veya BVG ile bağlantılı olduğu için kişilerin istedikleri seyahat yöntemlerini bulmak veya rezervasyo gerçekleştirmek için bir uygulamaya ihtiyacı var.

Sonuçta, uygulama BVG’ye önemli geri bildirim sağlayabilir. Trafi Almanya Genel Müdürü Christof Schminke Fast Company’e yapmış olduğu bir açıklamada; “İnsanların nasıl hareket ettiklerini ve ne tür hizmetler kullandıklarını bir şehir olarak anlarsanız, o zaman aslında bir sonraki adıma geçebilir ve örneğin, belirli hareketlilik modellerini teşvik edebilir veya araçlar için belli yoğun bölgelere giriş ücreti uygulamasına başlayabilirsiniz, vb.”dedi.

Uygulamanın bu yıl içerisinde başlaması bekleniyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.