Kadınlara Özel Sosyal Medya Platformu “She Roams Solo” Gezgin Kadınları Destekliyor

She Roams Solo platformu, yalnız başına seyahat eden kadınların birbiriyle iletişim kurup deneyim ve ipuçlarını paylaştıkları bir platform. Yalnızca kadınlara özel olan seyahat ağı, yalnız başına seyahate çıkan kadınları güçlendirmeyi hedefliyor.

She Roams Solo, yalnız başına seyahate çıkan kadınların bu konuda yaşadıkları tedirginliği yok etmek istiyor. Farklı konseptiyle öne çıkan She Roams Solo, aslında genişleyen bu pazarda yalnız değil. Behere de kadınların dünyanın farklı bölgelerinde çalışmasının önünü açmak için çabalayan ve kadınları güçlendirmeyi amaçlayan bir oluşum. Ancak She Roams Solo, Behere gibi profesyonel hayatla değil kadınların tek başına çıktıkları seyahatleri unutulmaz bir deneyim haline getirmekle ilgileniyor. Platformun kadınlara odaklanma sebebi ise çok açık: Kadın gezginler, erkeklere göre daha farklı seyahat sorunlarına sahip oluyor ve bu yüzden sıklıkla tek başına gezmekten vazgeçiyor.

She Roams Solo ağında kullanıcılar birbiriyle bağ kurabiliyor, seyahatlere ilişkin bilgi ve deneyim paylaşıyor, soru sorup hikayelerini paylaşabiliyor. Kadınlar bu platformu, kendileriyle aynı yere seyahat eden kişilerle tanışıp bir araya gelmek için de kullanabiliyor. Platform hikayelerini yayınlayan kadınlara yada içerik üreticilerine ödeme yaparak gelecekte yeni iş kapıları da açabilir. Üyelik şu anda ücretsiz olsa da, platformun çekiliş, ödül ve indirimler sunarak hizmet ağını genişlettiği göz önüne alındığında ileride üyeliğin ücretli olacağı düşünülebilir.

Şu an She Roams Solo herkesin kullanıp katkıda bulunabileceği bir blog, kişisel fotoğrafların olduğu profiller, forum ve chat odasından oluşuyor. Kullanıcıların durum güncellemeleri, forumlarda sorulan sorular ve paylaşılan fotoğrafları haber akışında sunan sosyal medya ağının şu anda 1436 kullanıcısı olsa da üye sayısı artmaya devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!