Günümüz Seyahat Sektöründe Şirketler Neye Odaklanıyor?

Günümüz seyahat sektöründe, şirketlerin çoklu kanal yöntemiyle seyahatin her aşamasında 360 derece hizmet sağlamak için gelenekselleştirip sundukları temel hizmetleri çeşitlendirmeleri oldukça önemli.

PSFK, modern seyahatin yapısını anlamak için planlamadan rezervasyona tüm temas noktalarını içeren bir tüketici araştırması ortaya çıkardı.

Bu sürecin bir parçası olarak ,PSFK, seyahat alanında en iyi ve en etkili seyahat deneyimlerini sağlayan firmaları listeledi. Listedeki şirketler ise sundukları yeni seyahat deneyimlerine göre alt gruplara ayrılarak günümüzün rekabetçi seyahat yapısı ortaya çıkarıldı. PSFK’nin listesinde seyahat markaları 3 özelliğe göre gruplandı:

-Kusursuz: Gezginler için zahmetsiz ve oldukça kolay deneyimler ortaya çıkarmak.

-Özelleştirilmiş: Daha kişiselleştirilmiş seyahat paketleri sunmak için gezginlerin farklı tercihlerini göz önünde tutmak.

-Yetkilendirilmiş: Gezginlere kendi planları hakkında yetki verip basit araçlarla kendi seyahatlerini düzenlemelerini sağlamak.

Peki PSFK tam olarak ne sonuca mı ulaştı? Alanının en önemli ve ileri görüşlü markalarından Airbnb, bu üç özelliği karşılama konusunda harika bir performans gösteriyor. Havayolu şirketleri yolcularına daha yetkilendirilmiş ve kusursuz deneyimler sunmaya çalışırken, oteller ve diğer konaklama şirketleri özelleştirilmiş deneyimlere özen gösteriyor.

Kaynak: PSFK

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!