İskandinav Rüyası Nedir? Norveç Fiyortları Dahil Kuzey Avrupa Turu ile 12 Ülke Gezmek 5

Kuzey Avrupa’yı tek seferde Norveç fiyortlarında gemi yolculuğu yaparak gezmeyi düşünenlere önerimiz Avrupa Rüyası’nın rüya turlarından İskandinav Rüyası. İzmir, Ankara ve İstanbul’da ofisleri bulunan Avrupa Rüyası, 5 yıldır katılımcılarını Balkanlardan Afrika’ya, Britanya’dan İskandinavya’ya, Avrupa’dan Akdeniz ülkelerine kadar birçok rüya rotalarla buluşturuyor.

Kuzey Avrupa turunu gemi, otobüs, uçak ulaşım araçlarının 3’ünü 1 arada kullanarak gerçekleştiren İskandinav Rüyası, efsanevi Norveç fiyortlarında yolculuk yaparak Vikinglerin izlerini takip ederek katılımcılarına İskandinav mitolojisini tanıma fırsatı sunuyor. Tüm bunları gerçekleştirirken yurtdışı turu hayal edenlerin aklına en çok takılan soru olan ekstra turlar meselesini “tüm ekstra turlar dahil ve 1 Euro ekstra ödemeden turun keyfini sürmek” anlayışıyla çözmüşler.

Katılımcılarına 15 günde 12 ülke ve 20 şehri gezme imkanı sunan İskandinav Rüyası hangi ülke ve şehirlere gidiyor?

Kuzey Avrupa, İskandinav denilince insanın aklına kuşkusuz “Norveç fiyortlarında tur” geliyor. Bu düşünceden yola çıkarak Avrupa Rüyası ekibi Norveç fiyortları merkezli gerçek anlamda bir Kuzey Avrupa turu planlamasını seçmiş. Baltık turu düşünenler için Litvanya, Letonya, Estonya, Finlandiya gibi ülkeleri görme fırsatı sunarken İskandinav turu düşünenler içinde İsveç, Norveç, Danimarka’da ayrıntılı bir tur programı planlamışlar. Bunun yanında Bulgaristan, Romanya, Almanya, Polonya, Çekya gibi Avrupa ülkelerini görmesi bakımından da bir zenginlik söz konusu.

Kuzey Avrupa’yı keşfedeceğiniz İskandinav Rüyası’nda 12 ülkeye bakacak olursanız: Bulgaristan, Romanya, Polonya, Litvanya, Letonya, Estonya, Finlandiya, İsveç, Norveç, Danimarka, Almanya, Çekya

Profesyonel rehber eşliğinde gezeceğiniz Kuzey Avrupa şehirlerinde önemli yerleri gezecek ve ardından serbest zamanda da arkadaşlarınızla birlikte dilediğinizce turlayacak, yerel lezzetlerin, sokak eğlencelerinin peşine düşeceksiniz.

Kuzey Avrupa turuna dahil olan şehirleri merak ediyorsanız işte listesi: Varna, Bükreş, Krakow, Varşova, Gdansk, Vilnius, Riga, Tallinn, Helsinki, Stockholm, Kaupanger, Gudvangen, Flam, Twindefossen, Bergen, Oslo, Kopenhag, Gedser, Rostock, Berlin, Prag

İskandinav Rüyasına Kimler Katılabilir? Tek Katılabilir miyim?

Kuzey Avrupa turuna çıkmak isteyenlerin aklındaki önemli sorulardan biri de: “tek başıma katılabilir miyim?” Avrupa Rüyası’nın tüm turlarına tek başınıza katılabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla ya da grup halinde de katılabilirsiniz. Herhangi bir sınırlama yok! En önemlisi de turlara katılmak için İngilizce bilme şartı da gerekmiyor. Çünkü tur boyunca size profesyonel bir rehber eşlik ediyor.

Tek başınıza katılmaya karar verdiniz ama aklınızda bu sefer de “tur boyunca sıkılır mıyım?” sorusu gelecektir. Öncelikle otobüsle başlayacağınız ve THY uçuşu farkıyla Prag’dan İstanbul’a döneceğiniz turda ortam Türkiye’deki şehirlerarası otobüslerdeki gibi olmayacak. Birçok katılımcının öğrenci, öğretmen, akademisyen ve memur insanlardan oluştuğu eğlenceli otobüs içi sohbetlere kendinizi kısa sürede kaptıracak, tüm şehirleri yeni edindiğiniz arkadaşlarınızla gezeceksiniz. Sıkılmak bir yana sıkı arkadaşlıklar biriktirecek ve selfielerinize bir gün önce tanımadığınız katılımcı arkadaşlarınızı dahil edeceksiniz.

En önemlisi de İskandinav Rüyası turuna yalnızca tek katılan siz değilsiniz. Tura katılanların yaklaşık %60’ını tek başına katılanlar oluşturuyor. Bu sebeple Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turuna dilediğiniz gibi tek katılabilirsiniz.

İskandinav Rüyası’na tek katıldığınızda yol danışmanınız sizin tüm bilgilerinizden yola çıkarak “sigara içmiyorsanız sigara içmeyen biriyle, öğrenci iseniz öğrenci ile” gibi özellikle ışığında sizi profilinize uygun kişilerle eşleştiriliyorlar. Otobüste, gemide, uçakta ve otel konaklamasında eşleştiğiniz kişiyle seyahatinizi sürdürüyorsunuz.

“İskandinav Rüyası’na tek katılırsam single farkı öder miyim?” diyeceksiniz. Tur ücretini ödedikten sonra seyahat boyunca 1 Euro dahi ekstra ödemeden şehirleri gezmenin keyfini süreceksiniz. Arkadaşlarınızla birlikte Kuzey Avrupa şehirlerini keşfetmeye hazır olun!

İskandinav Rüyası Nerelerde Konaklıyor?

Kuzey Avrupa turuna çıkacakların aklında “nerelerde konaklayacağım?”, “oteller konforlu mu?”, “oteller şehir merkezine yakın mı?”  gibi sorular oluşuyor. 15 günlük yolculuğa çıktığınız andan itibaren her gün yeni bir ülke, şehir keşfedecek, doğal ve tarihi yerleri gezecek, eşsiz lezzetleri tadacak ve tüm bunların sonunda dinlenmek isteyeceksiniz. Keşfetmenin yarattığı tatlı yorgunlukları üzerinizden atmak için oteller yardımınıza koşacak. Bu sebeple otellerin konforlu olmaları çok önemli.

Kuzey Avrupa turunda Bükreş, Krakow, Varşova, Riga, Helsinki, Oslo, Bergen, Berlin, Prag gibi şehirlerinde konaklayan İskandinav Rüyası turlarında 4 yıldızlı otellerde, 2 kişilik odalarda konaklıyorsunuz. Tüm bunlara Baltık Denizi’nde Helsinki-Stockholm arasında yapacağınız lüks gemideki konaklamalı yolculuk da dahil.

Otel planlamasına baktığınızda 15 günlük yolculuğunuza 10 gün konaklama olması açısından katılımcılara dinelerek gezme, seyahat etme imkanı tanıyor. Ayrıca, İskandinav Rüyası turlarında şehir merkezlerinde konaklıyorsunuz. Otelinize gelip dinlendikten sonra akşam arkadaşınızla otelden çıkıp gezdikten sonra oteller rahatça ulaşabileceğiniz uzaklıkta. Ucuza kaçıp hostellerde konaklamayı seçen firmaların aksine Avrupa Rüyası tüm turlarında şehir merkezlerindeki 4 yıldızlı otellerde kalmayı tercih etmekte. Çıktığınız yolculukta hayalleriniz kadar gerçeklerin de Bergen, Oslo, Helsinki olması önemli!

İskandinav Rüyası’na Ödeyeceğim Tur Ücretinin İçine Neler Dahil?

İskandinav Rüyası olsun, gerekse diğer tüm turlarında Avrupa Rüyası, ekstra 1 Euro dahi ücret talep etmeden katılımcılarının hayallerini gerçekleştiriyor.

Kuzey Avrupa turuna çıkmak istiyorsunuz ve bu ülkelere seyahat etmenin hayli pahalı olduğu da kaçınılmaz bir gerçek. Haliyle aklınıza “acaba tur ücreti dışında ücret öder miyim?”, “ekstra tur adı altında beni oraya-buraya getirmek için ücret isterler mi?” soruları geliyor.

Ücretine aldanıp satın aldığınız Kuzey Avrupa turunuza başladığınız anda sizi Norveç’te Oslo’ya getirip “şu kadar ücret verirseniz sizi Norveç fiyortlarında tura çıkarırız”, “Flam köyüne gitmek için şu kadar para vermeniz gerekiyor”, “rehberlik hizmeti isterseniz şu kadar ödemeniz gerekiyor” gibi isteklerde bulunmaya başlar.

Avrupa Rüyası, İskandinav Rüyası dahil olmak üzere tüm rotalarında tur ücretine her şeyin dahil olması ve 1 Euro dahi ekstra talep etmeme ilkeleri yola çıkanların aklındaki soruları ve şüpheleri öldürmesi bakımından çok önemli. Aklınızda şüphe olmadan şehirleri gezerken göreceğiniz şehirlere ek olarak Trakai Gölü, Drakula’nın Şatosu, Norveç fiyortlarında gemi yolculuğu, Flam ve Gudvangen köyü gibi yerlere ekstra ücret ödemeden gidebiliyorsunuz.

Katılacağınız Kuzey Avrupa turunun ücretine neler dahil diye soracak olursanız: Baltık Denizi’nde ve fiyortlarında yapacağınız 4 gemi yolculuğu, 10 gece konaklama, konaklama kahvaltıları, otobüs içi ikramlar, Türk Hava Yolları Prag-İstanbul uçuşu biletleri, mesleki sorumluluk sigortası, profesyonel rehber hizmeti, şehir vergileri, yurtdışı çıkış harcı ve bagaj hakkı.

Ödediğiniz ücrete neler dahil değil diye soracak olursanız: şehirlerdeki bireysel harcamalarınız, müzelere giriş ücretleriniz ve vize ücretiniz size ait oluyor.

Size uygun tarihi seçtiniz, valizinizi hazırladınız ise geriye kalan tek şey Kuzey Avrupa şehirlerinin, doğanın ve fiyortların tadını çıkarıp keyfini sürmek!

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

5 Yorum

  1. Fiyortları gemiyle gezmek müthiş olmalı gerçekten. Umarım Kuzey Avrupa turu hayalimi bu yaz bu tur sayesinde gerçekleştireceğim.

  2. Fiyortları gemiyle gezmek müthiş olmalı gerçekten. Umarım Kuzey Avrupa turu hayalimi bu yaz bu tur sayesinde gerçekleştireceğim.

  3. Kuzey Avrupa rotasi mukemmel bir gorsel solen sunuyor. Daha once Avrupa Ruyasi’yla 3 farkli rotaya katildim. Kuzey Avrupa beni en cok buyuleyen rota oldu. Mukemmel dogasi insana kendi ozune donmeyi, insanin arayisinin asla bitmemesi gerektigini gormeyi ogretiyor insana. Hem anilar hem arkadasliklar biriktiriyorusunuz. Her zaman Avrupa Ruyasi’ni secmemin sebebi profesyonelligi elden birakmadan ayni zamanda aile olma hissini yasatan samimi bir ekip olmasi. Ustelik asla ek tur ucreti olmadan 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.