Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Turistlerin terör endişesinden dolayı daha güvenli yerleri tercih etmesi sonucu Jamaika geçen yıl Birleşik Krallık ve İrlanda’dan gelen rekor sayıdaki turisti ağırladı.

Karayipler ülkesi Ocak –Aralık 2015 tarihleri arasında bir önceki yıla göre 12.2% artışla 200.000’den fazla İngiliz ve İrlandalı turisti ağırladı.

Jamaika Turizm Dairesi Müdürü Liz Fox, bu artışı bölgenin, terör ve siyasi kargaşanın hakim olduğu önemli diğer bağlantı noktalarına uzak oluşuna bağladığını belirtti.

“Bence insanlar güvenli bölgelere seyahat etmek istiyor ve Jamaika kesinlikle bunlardan birisi. Geçmiş yıllardan bu yana turistlerin yönünü doğudan batıya çevirdiği gözleniyor.”

Ayrıca Fox, hava yolu şirketlerinin de adadaki kapasitelerini artıracaklarına dair iyimser tahminlerde bulundu.

“Ana amaçlarımızdan birisi de Jamaika’ya uçuş yapan hava yolu sayısını artırmak.” dedi. Thomson’ın uçuşları haftada 7 güne çıkaracağından umutlu olduğunu söyleyen Fox, Virgin ve BA’nın da uçuşlarını artıracağını tahmin ettiğini söyledi.

“Bu çok çalışmamızın bir meyvesi, bizim diğerleri gibi büyük bütçelerimiz hiç olmadı.”

Tatil paketleri uygulaması ilk olarak Jamaika’da başladı bu olayı tekrardan Jamaika’ya kazandırmak istiyoruz.”

Adadaki otel kapasiteleriyle ilgili gelişmelerden de bahseden Fox, adadaki turist sayısını artırmaya yönelik yapılan otellerde “çeşitliliği ve kaliteyi” artırmak adına çalışmalar olduğunu belirtti. AM, Blue Diamond and Palace Resorts’un önümüzdeki yıl otel açılışı yapacağını da ekledi.

“Bence otellerimizin çeşitliliği ve kalitesi turistleri buraya çeken önemli etkenlerden biri ve bunu daha da geliştirmek istiyoruz.”

ABDli AM hali hazırda Sunscape adlı 2015’te çokça tercih edilmiş bir işletmeye sahip. Yılın sonunda Breathless ve Zoetry adlı işletmelerin açılışını yapan şirket, şimdiyse daha fazla büyümenin planlarını yapıyor.

Bu sırada rakibi Palace da Meksika dışında açılmış ilk oteli, 5 yıldızlı Moon Palace adlı kompleksiyle beraber İngiliz yolcular arasında ne kadar popüler bir tercih olduğunu kanıtlamış durumda.

Liza Fox, son olaraksa  “Kuzey Amerika’dan gelen yatırımlar Jamaika’nın nasıl güzel bir lokasyon olduğunu bir kez daha gösteriyor. Eğer güzel havanın ve eğlencenin tadını çıkarmak istiyorsanız buraya kesinlikle gelmelisiniz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz