Eminim Kanuni Bile Böyle Keyif Sürmedi, WOW Topkapı Palace

Antalya Havalimanı’na bir zamanlar sadece rehber olarak gelirdim fakat geçtiğimiz yıl ilk defa turist olarak gitmek kısmet oldu. Gören de sanki Nice Havaalanı’nda limuzin karşılıyor sanacak; gözlük, cüzdan, telefon bir elimde yanımda nişanlım, evet Hollywood yıldızı an itibari ile havalimanına indi.

Evet bu kadar abartı bence de yeter, biraz ayaklarımın üzerine basalım, 1478 yılında Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul Sarayburnu’nda 70bin m2 alan üzerine kurduğu Topkapı Sarayı’ndan farksız olan WOW Topkapı Palace‘ın 13+2 transfer aracı kapıda bekliyor.

wow-topkapi-palace-genel-2

WOW Topkapı Palace‘ı tercih etmemin en büyük nedenlerinden biri eski bir rehber olarak tarihi dokuya bayılmam. Tamam biraz yeni bir yapı olabilir ama bana her Topkapı’ya girdiğimdeki o yaşanmışlık kokusunu verdiğini söyleyebilirim. Tabi otelin bir diğer artısı da Moskova’nın meşhur Kızıl Meydan‘ındaki St.Basil kilisenin de olduğu WOW Kremlin Palace‘ı da otelde konaklarken kullanabiliyor olmak.

Orjinal Topkapı Sarayı‘nda olmasa da burada varolan palmiye ağaçları içerisinde çok huzurlu bir ortam yaratılmış, ayrıca orijinal yapıdaki gibi geniş bir alana sahip olmasın dolayı da çocuklu ailelerin ilk tercihi olmuş durumda.

Bab-üs-Selam’ı, Harem Dairesi, Revan Köşkü, Sepetçiler Kasr-ı ve Bağdat Köşkü ile İstanbul’u bir anda Antalya’da yaşadığımı söyleyebilirim.

wow-topkapi-palace-genel-5

Peki Antalya Demişken, Çevrede Gezilecek Yerler Nereler?

Roma imparatoru Hadrian’ın yaptırdığı kalenin meşhur kapısını görebilir, Düden şelalesinin Lara’dan Akdeniz’e döküldüğü yeri fotoğraflayabilir, Kaleiçi’ndeki Eski Antalya evlerinin arasının dolaşıp meşhur közde kahvelerinden tadabilir, sevgilinizle elele Karaalioğlu parkında dolaşabilir ya da çocukluğumda en sevdiğim yerlerden olan Aqualand’a gidebilirsiniz.

Antalya’da Ne Yenir Ne İçilir?

wow-topkapi-palace-yeme-icme-6

Akdeniz Bölgesi geneli itibari ile yoğun bir yörük nüfusuna sahip ve Ortadoğu, Girit bölgelerine kadar geniş bir coğrafyaya sahip olduğundan dolayı Yörük, Ortadoğu, Girit mutfaklarından lezzetleri tadabilir ayrıca turizmin gelişmesi ve göçlerle birlikte hem dünya hem de Türk mutfağından her türlü lezzetin bulunabildiği bir kent haline gelmiştir.

Antalya’ya Nasıl Ulaşırım?

Otobüs şirketlerinin bir çoğunun Antalya’ya direkt seferleri bulunuyor. Antalya’ya en kolay ulaşım havayoluyla yapılıyor. Antalya Havalimanı, şehir merkezinden 10 kilometre mesafede yer alıyor.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!