İzmir Alışveriş Festivali 31 Ağustos’ta Start Veriyor

10 gün sürecek olan İzmir Alışveriş Festivali 31 Ağustos’ta başlıyor. Festival, çarşıları canlandırmayı, tüketicilere cazip tekliflerle ekonomik ve eğlenceli alışveriş zevkini yaşatmayı amaçlıyor.

İzmir’de 10 gün sürecek olan İzmir Alışveriş Festivali için hazırlıklar devam ederken, etkinliğin detayları da belli olmaya başladı. 31 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında yapılacak festival, Konak/Kemeraltı ile Karşıyaka çarşılarında gerçekleştirilecek. Alışveriş festivali sabah saat 10.00’da başlayıp gece 23.00’e kadar devam edecek. Festivalde sunuculuğu Ece Erken yapacak. İzel ve Kutsi konser verecek.

BÜTÇE 400 BİN LİRA

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işbirliği ile yapılacak festivalle İzmir’de sosyal yaşamı güçlendirmek, ticari ve kültürel hayatı canlandırmak hedefleniyor. Uluslararası İzmir Fuarı ile aynı günlerde gerçekleştirilecek festival, çarşılarda alışverişi canlandırmayı, tüketicilere cazip tekliflerle ekonomik ve eğlenceli alışveriş zevkini yaşatmayı, tarihi, doğal, sağlıklı ve güncel ortamlarıyla esnek, rahat ve güvenli alışveriş deneyimini tüketicilere sunmayı hedefliyor.

Toplam bütçesi 400 bin lira olan festivalde hedef kitle İzmirliler ve İEF ziyaretçileri olarak belirlendi. Şehir dışından ve yurtdışından gelecek ziyaretçiler ile kruvaziyer gemileri ve havayolu ile gelen turistler de festivalin hedef kitlesi olarak saptandı. Festival için çarşılar da özel olarak hazırlanacak. Festival açılış günü için görsel uygunluğun olduğu koridorlara kırmızı halılar konulacak.

SÜRPRİZ İNDİRİMLER

Festival için İzmir maskotları yapılacak. Maskotlar belediye otobüsleri, metro, vapur, liman, havalimanı, otobüs ve tren garlarına yerleştirilecek. Ayrıca göğüslerinde EXPO logosu ile gezen canlı maskotlar da olacak. Çarşı içlerinde izlenebilir alanlara defileler için podyumlar kurulacak. Ayrıca festival hatırası fotoğraf çekim alanları oluşturulacak.

Etkinlikler kapsamında Konak ve Karşıyaka’da İzel ve Kutsi konser verecek. Konak ve Karşıyaka çarşılarında bölgesel ve ulusal çapta ünlü mankenlerin katılımıyla iki defile gerçekleştirilecek. Festival süresince çarşılarda kurulacak sahnelerde lokal canlı müzik grupları ve DJ performansları düzenlenecek.

Etkinliğin gerçekleştirileceği cadde ve sokaklar özel tasarımlar ve ışıklandırmalar ile süslenecek. Festivale katılan mağazalardan dileyenler için ikram ve sürpriz indirimlerin yapılması teşvik edilecek.

Festival süresince Kemeraltı ve Karşıyaka çarşılarında animasyon ekipleri gösteri yapacak. Çocuklara yönelik çeşitli aktiviteler düzenlenecek. Ritm ve perküsyon grupları olacak.

Festivalin kapanışı ise 9 Eylül 2012 tarihinde yapılacak. Kapanış etkinliği, İEF ve İzmir’in Kurtuluş Yıldönümü etkinlikleri ile koordineli olarak planlanacak.

“Herkes destek veriyor”

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi, İzmir Alışveriş Festivali’ni İEF döneminde kenti ve çarşıları hareketlendirmek için düzenlediklerini söyledi. Etkinliğe çok kısa zamanda hazırlandıklarını, 400 bin liralık bütçeyi hep beraber oluşturduklarını dile getiren Eskinazi, “”Bütçe yetmezse üzerini İTO karşılayacak. En güzel şey de tüm kuruluşların etkinliğe destek vermesi. Odak noktamız fuara gelen 1.5 milyon insanın yaratacağı hareketi kente yaymak. Ayrıca Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin Şubat ayında düzenleyeceği İzmir Fashion Time’a bir ön hazırlık yapmış olacağız” dedi.

 

Turizmdebusabah.com

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!