İşte 2017 Yılının 6 Otel Trendi 0

6 yeni otel trendi günümüzde popüler olma yolunda ilerliyor. Otel endüstrisi, yarışta kalmak için bu trendleri göz ardı etmemeli!

1-Oda İçi Teknolojisi

Teknoloji günümüzün vazgeçilmez bir parçası. Bu endüstride de etkileri gözardı edilemez. Bu yüzden birçok otel oda içi teknoloji servisini sağlıyor. Örneğin, ABD’deki otellerin %98’i misafirlerine yüksek hızlı internet, %88’i ise yüksek çözünürlüğe sahip olan ince ekran TV imkanı sağlıyor.

2-Yemek Noktaları

Yorgun gezginlerin vaktini kurtarmak ve onları yemek yiyecek yer aramanın eforundan kurtarmak için birçok otel farklı yemek opsiyonları sunuyor. Araştırmaya göre otellerin %62’si ücretsiz kahvaltı sunuyor. Orta ölçekli otellerde bu ücretsiz kahvaltı popüler hale gelmişti; şimdi ise yüksek-orta ölçekli otellerde de popüler hale gelmeye başlamış bulunmakta. Bir kaç lüks otel ücretsiz yemek de sunarken, diğer lüks oteller günün her öğünü için farklı seçenekler de sunmaya başladı.

3-Ücret Düşürme

Araştırmalara göre ABD’deki otellerin yalnızca %4’ü tatil ücreti alıyor fakat erken ayrılış için alınan ücret %34 olarak kaydedildi. Ayrıca bu tatil ücretleri lüks otellerin %31’i tarafından ve bağımsız otellerin %17’si tarafından alınmakta. Bu ücretleri düşürmek ise yeni trendler arasında.

4-Üst Düzey Hizmet

Lüks ve üst ölçekli otellerin cazibesi sundukları elit servisler artan trendler arasında. Üst ölçekli otellerin %64’ü tarafından sunulan vale park hizmeti, kuru temizleme, oda servisi bunlardan bazıları.

5-Konfor ve Elverişlilik

Günden güne giderek artan yeni ve geliştirilen özelliklerle birlikte, rezervasyonlar için yapılan rekabet giderek artmakta. Gezginler ise konaklama için konfor ve elverişliliği giderek daha ön planda tutmakta. Elverişlilik ve kullanım kolaylığı özelliklerinden dolayı seçilen oteller ve bu trend giderek artmakta.

6-Güvenlik 

Güvenlik, günümüz gezilerinin olmazsa olmazı. Oteller, misafirlerinin kendilerini güvende hissetmeleri için  ekstra güvenlik önlemleri almakta. Araştırmalara göre 2012 yılında mülklerin %86’sının lobisinde güvenlik kamerası vardı. Bu oranın günümüzde nasıl değiştiğine dair elimizde bir veri olmasa da güvenlik konusu günümüz seyahatlerinin kilit noktasından biri olmuş durumda.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.