İstanbul’da Seyahat Ücretleri Artırıldı.

Yeni yılın gelmesiyle birlikte birçok ürünün ve hizmetin 2017 içerisinde geçerli olacak fiyat artışı belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul taksi ücretlerinin kısa mesafelerde 8,75 TL ‘ye sabitlenmesi sonrasında yeni yılda geçerli olacak köprü ve otoban geçiş ücretleri de açıklandı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 1 Ocak 2017 Pazar gününden itibaren otoyolları geçişlerine % 15, Boğaz köprüleri geçişlerinde ise yüzde 48 oranında zam yapıldı. Osmangazi Köprüsü’nde ise geçiş ücretlerinde yüzde 26 oranında indirime gidildi.

Açıklamaya göre, otoyollarda otomobil için en yakın mesafe ücreti 2,25 lira, en uzak mesafe ücreti 20 lira, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet köprüsü otomobil geçiş ücreti ise 7 lira olarak belirlendi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde ise otomobil geçiş ücretleri 11.95 TL oldu.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Yap-işlet-devret uygulama sözleşmesi gereği uygulanmakta olan Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti yüzde 26 oranında indirilmiştir. Buna göre Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti 65.65 TL olarak belirlenmiştir.” denildi.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!