Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Geçen yıl 40 gün süren İstanbul Shopping Fest bu yıl 1 milyon turisti ağırlayacak. Yüzde 50’ye varan indirimlerin yapılacağı festivalde turistlerin harcamalarının 500 milyon lirayı bulması bekleniyor.

Geçen yıl 18 Mart-26 Nisan tarihlerinde düzenlenen ve 40 gün süren alışveriş festivali İstanbul Shopping Fest (ISF) bu yıl 21 güne çekildi. 9-29 Haziran arasında yüzde 50’ye varan indirimlerin yapılacağı festivalden 7 milyar lira ciro bekleniyor. Geçen yıl 773 bini bulan yabancı turist sayısının ise bu yıl 1 milyonu geçmesi öngörülüyor.

Sabah gazetesinden Pınar Çelik’in haberine göre İstanbul Shopping Fest Eş Başkanı Mehmet Nane, “Bu yıl festivali indirim dönemine çektik. Süre de 40 gün değil 21 gün yani ‘çok uzun sürüyor’ eleştirilerini dikkate aldık ve süreyi kısalttık. Dolayısıyla geçen yıl 773 bin olan turist sayısının bu yıl 1 milyonu geçmesini bekliyoruz. Harcamaların da en az bir kat artacağını düşünüyoruz. Geçen yıl 40 günde yaptığımız ciroyu bu yıl 21 günde gerçekleştireceğiz” diyor.

Haberin Devamı…

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz