Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tatil fiyatları karşılaştırma sitesi icelolly genel seçin sonuçlarının ardından tatil rezervasyonlarından artış kaydettiğini söylüyor.

Theresa May çoğunluğu kaybedip, Muhafazakar partinin en büyük parti olarak kaldığı ancak 13 sandalye kaybettiği seçimlerin 4 gün sonrasında tatil rezervasyonu talebi %24 oranında arttı.

Son dakika paket tatillerine olan talep de aynı dönemde %36 yükseldi.

Fas (%17) ve Hırvatistan’da (%12) büyük artışlar görüldü.

Bir numaralı İngiliz destinasyonu İspanya için talep aynı kalırken, komşu ülkesi Portekiz’e olan talepte ise %2’lik bir artış oldu.

icelolly.com’a göre, Hırvatistan’a paket tatilin maliyeti –uçuş ve konaklama dahil olmak üzere- İspanya’ya eşdeğer bir tatile göre %35 daha fazla.

Baş yönetici Andrew Latham, “Seçim öncesinde tatil talebinde alışılmadık bir durgunluk görmüştük, bir önceki yılın aynı dönemine göre mayıs ayında aramalar %32’i düşmüştü. Öyle görünüyor ki bu durum, İngiltere’deki tatilcilerin politik ve ekonomik belirsizlik nedeniyle planlarını sağlamlaştırma konusunda dikkatli olmalarının bir işareti.”

“Bununla beraber, geçen haftanın sonucunun hemen ardından gerçekleşen artış, tüketicilerin Sterlin’in değeri düştüğü için iyi bir paketi elde etmek istemelerinin bir göstergesi. Karar verme sürecinde fiyatın çok önemli bir faktör olduğunu biliyoruz. Ancak şu an tatilcilerin mükemmel bir tatil arayışı için paket tatil fiyatının ötesine baktığını ve döviz kurlarının etkilerini ve yerel malların maliyetini de göz önünde bulundurduğunu görüyoruz.”

“Talepte en büyük artışı gören yerler, para harcama ve döviz kurları da dikkate alındığında en ucuz seçenek olarak algılanıyor. Pound’un Euro karşısında zayıflayıp, Sangria’nın (bir şarap kokteyli) maliyeti arttıkça, müşteriler bu durumu tatil araştırmalarında hesaba katıyorlar”.

Kaynak ve Görsel: http://www.travolution.com/articles/103213/online-holiday-bookings-surge-after-general-election-result

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz