İngiltere de Uçağa Binmeden Önce Tüm Cihazlarınızın Şarj Edilmiş Olmasını İstiyor 0

Geçtiğimiz günlerde ABD’de uçağa binmek için cihazlara şarj zorunluluğu getirildiğini duymuştuk. Uçağa binecek kişiler tüm cihazlarının olması gerektiği şekilde çalıştığını kanıtlamak zorundaydı. Şimdi İngiltere de aynı kuralı uygulamaya başlıyor.

ABD, elektronik cihazların kötü amaçlarla kullanılmasını engellemek için tüm cihazların şarjlı ve çalışır halde olmasını istiyor. Bu sayede siz uçağa binmeden önce tüm cihazlarınızı kontrol edip, terör amaçlı modifiye edilip edilmediklerini test etmeleri mümkün olabilecek. Bu düzenlemenin bir sonucu olarak şarjı biten ya da çalışmayan cihazların da uçağa sokulması yasaklanmış oldu.

Şimdi İngiltere de benzer bir düzenlemeyi hayata geçiriyor. Bundan böyle hem İngiltere’ye, hem de İngiltere’den diğer ülkelere yapılan uçuşlarda elektronik cihazlar kontrol edilecek. İngiliz Ulaştırma Departmanı, uçağa binecek tüm yolcuların cihazlarının şarjının dolu olduğundan emin olmalarını istiyor. Ancak kontroller herkese uygulanmayacak. Şüpheli görülen kişilere ya da rastgele kontroller yapılacak. Elbette işi şansa bırakmamak gerek. Ancak olur da cihazınız bozulur ya da şarjı biterse bu cihazlar havalimanı personeli tarafından alıkonulacak ve siz dönene kadar onlarda kalacak.

Kaynak: Gov.uk

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.