Hotelbeds, Bulut Transferinde ‘Dönüm Noktası’na Ulaştı 0

Global konaklama bankası Hotelbeds Group, bulut teknolojisine transfer sürecinde bir “dönüm noktası”na gelerek, günlük olarak aldığı 430 milyonun üzerindeki talebe daha hızlı yanıt vermeyi hedefliyor.

Bu stratejik taahhüt, Palma merkezli işletmenin geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen ve alınan veri talepleriin sayısında üstel bir artışa yol açan hızlı büyümesine yanıt veriyor.

Hotelbeds, halihazırda, verilerinin %60’ından daha büyük bir bölümünü Amazon Web Hizmetleri bulutunda güvenli bir biçimde depolanmış halde bulunduruyor ve süreci, en geç üç yıl içerisinde bitirme beklentisini taşıyor.

Bu geçiş, ayrıca, veri merkezinde gerçekleşen ve grubun bütün IT altyapısını Madrid’de yer alan, BT şirketine ait çok sayıda veri işleme merkezine aktaran bir değişiklik ile eş zamanlı olarak gerçekleşiyor.

Kişisel bulut teknolojisine dayanan güçlü bir veri merkezi yapısına sahip olan BT firmasına geçiş, geçtiğimiz Haziran ayında başladı. Projenin ilk aşaması geçtiğimiz ay tamamlandı ve önümüzdeki Haziran ayında sona ermesi bekleniyor.

Baş teknoloji yöneticisi Alvaro de Nicolas, şu açıklamalarda bulundu: “Hotelbeds Group’un buluta geçişi, satış platformundan geri ofis hizmetlerine ve bunların arasında yer alan her şey dahil olmak üzere, tüm şirket için bir gelir ve karlılık üreticisi olarak teknolojiye bağlılığımızın bir sonucudur.

“Bu stratejik değişim sayesinde daha büyük bir ölçeklilik elde etme ve bilgi depolamak için ihtiyaç duyulan sunucuları kurarken esneklik kazanma olanağını elde etme imkanına sahip olacağız.

“Bu durum özellikle, sektörümüzün mevsime bağlılığı göz önüne alınınca önem kazanıyor, ancak veri talebi sayısının, süreğen teknolojik gelişmelerin bir sonucu olarak üstel olarak artması bakımından da bağlantılı olma özelliğini taşıyor.

“Bu teknolojik inovasyonun, hem sunulan hizmetlerin sayısı, hem de satış hacmi açısından iddialı büyüme planlarımızı gerçekleştirmemizi sağlayacağını söylemekten gurur duyuyoruz.

“Bu değişim, dünyadaki – ve hatta İspanya’daki- en güçlü BT ekosistemlerinden birisini kullanarak, sektörün bir adım önünde ilerlememizi sağlayacak.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.