Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çevrimiçi rezervasyon platformu Hostelworld’ün son anketine göre, sırt çantalı Avrupalı gezginler, karantinanın ardından seyahat planlarını yeniden canlandırma konusunda başı çekiyor.

Firma, 3.000’den fazla sırt çantalı gezginine önümüzdeki altı ay boyunca seyahat planlarını sordu ve dört kişiden birinin zaten rezervasyon yaptırdığını gördü.

Ankette, % 52’nin önümüzdeki altı ay içinde seyahat etmeye hazır olduğu ortaya çıktı. Hostel kalışları için en büyük talep Avrupalılar arasında görüldü ve % 65’i bir sonraki seyahatini planladı.

Nisan ayında benzer bir çalışmanın sonuçlarıyla karşılaştırıldığında Hostelworld, yurt içi seyahatlere olan ilginin arttığını (+ % 7) buldu ve % 55’i 2021 yılına kadar uluslararası seyahatin olası olmadığını düşünüyor.

% 11’i de kendi kıtası içinde seyahat etmeyi düşünüyor. Kıta içi seyahat için % 69 ile Avrupa içinde seyahat etmeyi planlayan Avrupalılar için en popüler seçim oldu.

Uluslararası seyahatlerin mümkün olmaması nedeniyle Kuzey Amerikalıların yurt içinde seyahat etmeyi planladıkları (% 56) görüldü.

Hostelworld kendi verilerinin bu durumu desteklediğini ve Temmuz ve Ağustos ayları arasında yapılan rezervasyonlara göre Amerikalılar (% 64) için en çok rezerve edilen seyahat türünün yurtiçi seyahat; İngilizler (% 72), Almanlar (% 62) ve Fransızlar (% 63) için ise kısa mesafeli seyahat olduğunu belirtti.

Anket, misafirlerin çevrimiçi, temassız bir check-in deneyiminin yanı sıra, diğer gezginlerden ve pansiyon personelinden dezenfektan ve yüz maskelerinin görünürlüğünü istediğini ortaya koydu.

Bununla birlikte, esnek rezervasyon yapabilmek hayati önem taşıyordu ve% 61’i, bunun online konaklama rezervasyonu yaparken en önemli faktör olduğunu söylüyor.

Hostelworld kısa süre önce, müşterilerin tarihlerini doğrudan tesis ile değiştirmelerine olanak tanıyan yeni bir esnek iade edilmez fiyat başlattı ve gezginlere iade edilmeyen bir fiyatın daha düşük maliyetleriyle daha fazla esneklik erişimi sağladı.

Hosteller, ankete katılanlar arasında popüler bir tercih olmaya devam etti. Katılımcıların % 53’ü en-suite banyolu hostel odası talebinde artışla (+% 17) ortak oda rezervasyonu yapmayı planladıklarını söyledi.

Hostelworld, rezervasyon verilerinin şu anda müşterilerin% 74’ü tarafından rezerve edilen hosteller için güçlü bir tercih göstermeye devam ettiğini söyledi.

Konaklama rezervasyonu yaparken en önemli beş faktör; para (% 65), konum (% 57), yorumlar (% 51), genel temizlik (% 45), en düşük fiyat (% 31) olarak kaldı.

Sosyal deneyim, sırt çantalı gezginler için önemli olmaya devam ederken altıncı sırada (% 30) yer alırken, COVID-19 ile ilgili güvenlik protokolleri ise sekizinci sırada (% 25) yer aldı.

Hostelworld’ün tedarik sorumlusu Fabrizio Giulio;”Bu yıl, hem gezginlerin hem de daha geniş olarak seyahat endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluklardan bazılarını sundu; ancak bazı olumlu işaretler görmeye başladık.

“Tamamen toparlanmak zaman alacak olsa da, hostellerin güvenli bir ortam sağladığını bilerek gezginlerin seyahatleri planlamaya ve rezervasyon yapmaya başladığını görmek cesaret verici.

“Bir hostelin bir otele göre avantajı, konaklama tekliflerine göre daha fazla esnekliktir ve tesislerin oda konfigürasyonlarını değiştirdiğini ve talepte küçük bir değişikliği karşılamak için küçük hostelleri özel konutlara dönüştürdüğünü gördük.

“Ayrıca tesislerin güvenli deneyimler sunmak için sosyal alanlarını eğlenceli ve yenilikçi yollarla yeniden değerlendirdiklerini de gördük.

“Esneklik ve değişen zamanlara uyum sağlama yeteneği, hostellerin DNA’sında yatıyor ve bu, onların hızlı bir şekilde yenilik yapmalarına ve seyahat geri döndüğünde geri dönmelerine olanak tanıyacak” dedi.

Ankete göre, sırt çantalı gezginlerin yaklaşan seyahatlerinde katılmak istedikleri sosyal aktiviteler yürüyüş turları (% 50), günübirlik geziler (% 45) ve bar gezintileri (% 32).

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz