Hindistan’da Gezerken Artık Bu Problemi Yaşamayacaksınız 0

Seyahat ederken temiz bir tuvalet bulmak genellikle bir problem haline gelir, özellikle Hindistan’da seyahat ediyorsanız. Hindistan hükümetinin de çözüm arayışı içinde olduğu bu probleme Google el atmış gibi duruyor.

Gezginler büyük alışveriş merkezlerini genelde tuvaletleri temiz diye tercih ederler. Google ise harita hizmetini bu problem ile entegre etmiş durumda. Halka açık tuvaletlerin haritada işaretleneceği bu hizmet ile gezginler bu sorundan kurtulabilecekler. Ayrıca, tuvaletler hala kullanımda mı, temiz mi değil mi gibi soru işaretleri de kalmayacak.

Bu soruna tek çözüm arayan elbette Google değil. PeeProvider isimli startup şirketi de bu soruna çözüm arayanlar arasında. Google, büyük şehirlerden bu işe başladı, ki genelde büyük şehirlerde umumi tuvalet bulmak çok da zor olmasa gerek. Fakat PeeProvider otobanda, küçük şehirlerde nerelerde umumi tuvalet bulunacağını gösteriyor.

Pilot çalışması bittiğinde hizmete girecek Google hizmeti gibi bu tarz girişimler gezginlerin işini gerçekten kolaylaştırabilir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe