Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Hindistan 8 Ülke Hariç Tüm Dünyaya Vizeleri Kaldırıyor

Dünyanın en hızlı gelişen ülkelerinden Hindistan, ziyaretçi sayısını arttırmak için radikal bir karar aldı. Alınan karara göre, 8 ülke hariç, dünyanın tüm ülkelerine vizeler kaldırılıyor. 

India

Hindistan Dışişleri ve İçişleri bakanlarının katıldığı üst düzey toplantıda alınan karara göre, 2014 yılının eylül ayından itibaren 180 ülkenin vatandaşları, vizelerini Hindistan’da havalimanlarından alacaklar.

Konuyla ilgili olarak GulfNews’e konuşan Delet Planlama Bakanı Rajeev Shukla, “Havalimanında indikten sonra gelenlere 30 günlük vize verilecek. Hindistan’a gelmek isteyen insanlar, online ortamda Göçmenlik Bürosu’na başvuracaklar ve ülkeye vardıklarında havalimanlarında vizelerini alabilecekler. Uygulama ilk etapta Hindistan’ın 26 uluslararası havalimanında hayata geçecek. Vizelerin kaldırılmasına dair ülkelerden herhangi bir karşılık beklemiyoruz. Amacımız sadece Hindistan’a daha fazla turist çekmek” değerlendirmesini yaptı.

180 ülke vatandaşının yararlanacağı uygulama, Somali, Sudan, Sri Lanka, Nijerya, Pakistan, Afganistan, İran ve Irak vatandaşlarını kapsamıyor.

Kaynak: Turizm Güncel

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2472 posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.