Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Herkes için tatilin anlamı farklıdır. Bazısı tatili bedenen dinlenmek olarak görürken bazısı zihnen dinlenip, yeni yerler keşfetmeden güzel bir tatil yaptım diyemez. Günümüzde turizm şirketleri bu farklı ihtiyaçları görüp ona göre destinasyonlarını ve tatil alternatiflerini çeşitlendirmektedirler.

Fotoğraf: telegraph.co.uk
Fotoğraf: telegraph.co.uk

Sanılanın aksine sadece yaz ayları değil, günün 12 ayına uygun çok sayıda tatil seçeneği mevcuttur. Yurdumuzun yanında dünyada da yıl boyunca görülmeye değer çok sayıda nokta bulunur. Üstelik bazı aylar birçok noktaya seyahatte oldukça avantajlı olmaktadır. Turist yoğunluğunun azaldığı, fiyatların düştüğü sezonları tercih etmeniz halinde hem ekonomik hem de rahat bir gezi yapıyor olacaksınız.

Bireysel gezilerden ziyade tur şirketleri sayesinde yapılan seyahatler hem daha ekonomik hem de seyahat sever için oldukça konforlu olmaktadır. Tatile ait tüm detayların sizin yerinize tur rehberinizce önceden planlanması, ulaşım, transfer, konaklama, yeme noktaları ve şehre ait en özel noktaların rehberce tavsiye edilip anlatımı, tatilci açısından bakıldığında büyük bir konfor demektir. Şunu da belirtmekte yarar görüyoruz…

Kültür turları doğası gereği tempolu, biraz hareketli, ancak oldukça neşeli ve keyifli geçen turlardandır. Sabah bir şehirde aldığınız kahvaltı sonrasında gece başınızı yastığa başka bir şehirde koyma şansınız bulunur. Belirli süre içerisinde bolca yer görüp, genel kültürünü gezerek arttırmak isteyenler içinse kültür turları bulunmaz bir alternatiftir. Rehberiniz, kaptanlarınız ve rehber yardımcınız tur boyunca size refakat ederler. Bu süreçte tur grubu ile de güzel ve eğlenceli günler geçirmeniz muhakkaktır.

Bunun yanında eğer gerçekten bedenen dinlenmek istiyorsanız size önerimiz hem yurt içi hem de yurt dışında bulunan sayısız tatil cennetinden ve konaklama seçeneğinden birisini seçmeniz olacaktır. Turların size sunacağı alternatifler arasında kriterlerinize uyan bir otel ve tatil seçeneği mutlaka bulunacaktır. Kriterlerinizi belirlerken denize yakınlığına, şehir merkezi, havalimanı gibi noktalara olan mesafesine, otelin konaklama ve hizmet seçeneğine, gündüz ve gece eğlence alternatiflerine, oda alternatiflerine, çocuklu, engelli, evcil hayvan dostu otel olup olmadığına mutlaka göz atınız.

Uzun yıllardır tatil severlerin tatil planlarını yaparken yanında olan Pronto tur size ve sevdiklerinize tüm bu kriterleri gözeterek çok özel anlar yaşatmayı vaat ediyor. Seçkin kadrosu ile yıllardan beri sektörde olan Pronto turun tatil seçeneklerine göz atmadan yola çıkmayınız.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz