Hayallerindeki Tatil için Yanlış Uçuşa Rezervasyon Yaptırdı 0

Bir çift, lastminute.com üzerinden, dikkatsizlikleri sonucunda yanlış Birmingham Havalimanı’ndan kalkan uçakla gidebilecekleri bir tatil için rezervasyon yaptırınca 1,200 sterlin ceplerinden buharlaşıverdi.

Richella Heekin ve Ben Marlow, yanlışlığın farkına, Las Vegas’a uçmak üzere havalimanına vardıklarında vardılar. Çift, uçuş rezervasyonlarını Birleşik Krallık’taki Birmingham yerine yanlışlıkla Alabama’daki Birmingham’dan yaptıklarını öğrendiler. Bu küçük kaçamağın rezervasyonunu Heekin, lastminute.com üzerinden, eşine bir sürpriz doğum günü hediyesi sunmak için yapmıştı. Bu hatanın gerçekleşmesinin kaçınılmaz olduğu söylenebilir; zira, web sitesinde yapılan aramalarda ilk sırada Alabama’daki Birmingham Havalimanı’nın ismine ulaşılıyor.

Marlow’un sözlerinden aktarılanlar: “Havalimanına vardığımızda uçuşumuza dair detaylara hiçbir yerde ulaşamadık.”

“Danışma masalarından birine başvurduk ve bize, tatilimizin Alabama’dan rezerve edildiğini söylediler. Kendimden daha çok eşim için hayal kırıklığına uğradım. Görünüşe bakılırsa, bu çok sık meydana gelen bir hata – ancak durum böyleyken şirketin web sitesi, bu duruma açıklık getirmiş olmalıydı. Şimdi para biriktirmeye yeniden sıfırdan başlamamız gerekecek.”

Lastminute.com sitesinin bir sözcüsü, Birmingham Mail’e şu açıklamayı yaptı: “Ortada tarafımızdan kaynaklanan bir hatanın bulunmamasına rağmen, Richella ve Ben’in, kalkış noktası seçimlerinin yanlış olduğunu havalimanına vardıklarında öğrenmiş olmalarından dolayı fazlasıyla üzüntü duyuyoruz. Bu durum, kendilerine seyahat gününde yardımcı olabilmek için ellerinden geleni yapan müşteri hizmet ekibi ile iletişim kurduklarında ortaya çıkmış bulunuyor. Ancak, alternatif olarak rezervasyon yapılabilecek başka bir uçuş seferi bulunmamaktaydı.  Müşteri memnuniyetini fazlasıyla önemsiyoruz ve mümkün olan en iyi çözümü bulma çabası içerisindeyiz.

Olayın yaşandığı andan itibaren havayolu şirketi ve otel ile, herhangi bir iadenin söz konusu olup olmadığını öğrenmek için Birmingham Mail gazetesi iletişime geçmiş.

Ancak, firma “Rezervasyon koşulları uyarınca, iadenin yapılabilmesi söz konusu değil. Böylesi durumlar çok nadiren yaşanıyor. Ancak, müşterilerimizi, rezervasyon yaparken bütün detayları, özellikle de kalkış ve varış noktaları olan havalimanlarının (havalimanı kodlarını da içerecek şekilde) yanı sıra seyahat tarihlerini kontrol etmeleri konusunda yönlendirmek için bu fırsatı değerlendirmek arzusundayız.” diye belirtmiş.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.