Havacılık Teknolojisinin Ağırsikletleri Siber Güvenlik Alanında Güçlerini Birleştiriyor

SITA, havayolu taşımacılığı endüstrisi için özel olarak tasarlanmış siber güvenlik hizmeti sağlamak için Airbus’a katıldı.

2016’da SITA siber güvenliği ilk beş önceliğinden biri olarak belirlemişti. SITA’nın Airlines IT Trends 2016 anketi havayollarının %96’sının önümüzdeki üç yıl içinde bu alana yatırım yapmayı planladıkları bulgusuna ulaşmıştı.

Security Operations Center Services” bu stratejinin bir parçası olarak başlatılan yeni siber güvenlik ürünleri portföyünün ilkidir. Airbus’ın özel siber güvenlik birimine katılarak SITA, “giderek karmaşıklaşan siber saldırıları tespit etme, analiz etme ve onlara karşı koyma” yetisine sahip olacağını düşünüyor.

SITA dünyanın dört bir yanındaki havayolları ve havaalanlarıyla çalışıyorken, Airbus hükümetler, savunma birimleri ve ulusal altyapı işletmeleriyle çalışıyor. Bu birleşim, bu hizmetin kullanıcılarının SITA’nın havayolları, havaalanları ve diğer paylaşlar olarak tanımladığı havayolu endüstrisi için özel hazırlanmış bilgi ve istihbarata erişimi olacağı anlamına geliyor.

SITA’nın CEO’su  Barbara Dalibard “Sürekli değişen tehditlerin riskini azaltacak olan yeni siber güvenlik çözümlerinde endüstri olarak hızlı hareket etmemiz gerekiyor. Bu da bağlantı, iş birliği ve inovasyon gerektiriyor” diyor.

Airbus Siber Güvenlik birimi başkanı François Laveste “Standart çözümümüz, uygulamalar için gerçek zamanlı izleme hizmetlerini ve havayolu taşımacılığı ve olay müdahale servislerine sunulan haberleşmeyi birleştirmek” diyor.

Güvenlik belgesinin bir parçası olarak SITA, yakın zamanda, güvenli olmayan havaalanı bölgelerini daha güvenli hale getirmenin yollarını aramak için  “Secure Journeys Working Group”u (Güvenli Seyahatler ÇAlışma Grubu) oluşturmuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!