Havaalanında Sıkışıp Kaldığınızda Oynamak için 6 Oyun 0

Havaalanında o altın tropikal cennete olan uçağınızın iptal edildiği anonsunu duydunuz, kar kalın, sis ise sevimsiz, siz ve arkadaşlarınız öngörülemeyen bir süre için havaalanında sıkışıp kaldınız. Bütün uygulamalarınızı kullandınız ve havaalanındaki ünlü dergileri de bitirdiniz. Şimdi yaratıcılık zamanı. Eğer bir havaalanında sıkışıp kalırsanız işte size oynamak için en popüler oyunlar.

1. Nesi var?

Bu oyunu listede gördüğünüze şaşırdınız mı? Bahse girerim ki bu oyunu yıllardır oynamadınız ve şimdi eski gözlem becerilerinizi toparlayıp silkinmenin zamanı geldi. Bir partner seçin, gördüğünüz bir şeyi seçin ve partneriniz neyi seçtiğinizi bulana kadar ona ipuçları verin. Basit bir oyun; ama zaman öldürmek için ideal.

2. Görev Oyunu

Eğer sizinle havaalanına sıkışıp kalan arkadaşlarınız varsa ve diğer tüm eğlence araçlarından sıkıldıysanız bir görev oyunu oynayın. Turuncu boncuklar, gök kuşağı şekerleri, çubuk yapıştırıcılar gibi rastgele fikirlerin bir listesini oluşturun, sonra bu nesneleri mümkün olduğunca zıt yönlere yerleştirerek mümkün olan en çok nesneyi kimin bulacağını izleyin. Bu nesneleri satın almanın bir mantığı yok, zaten biliyorsunuz havaalanları da çok pahalı!

3. Havaalanı Muhbiri

“Sex and the City” dizisi idollerinden Carry Bradshaw ve Stanford bir keresinde demişti ki “hepimiz yargılarız, bu bizim hobimiz.” Bazı insanlar sanat yapar, zanaat ortaya koyar, biz yargılarız. Karşınızda oturan adam ve kadının bir iş ilişkisinden daha fazlasını yaşadıklarından şüpheleniyorsunuz ve orada bulunan bir çocuğun kötü bir şeyler planladığını düşünüyorsunuz, yalnız bir hippinin kılık değiştirmiş bir hükümet ajanı olduğundan neredeyse eminsiniz. Gözlemlerinizi yazın ve uygun gördüğünüz karakterler yaratın. Sadece bu konuda gizli hareket etmeye çalışın.

4. Ne Satın Almak İsterdiniz?

Çoğu havaalanı terminalleri içerisinde sanat eserleri vardır. İster bir grupla isterse tek başınıza olun, havaalanında yürüyerek bu yaratıcı işleri keşfedebilirsiniz. Eğer gizli bir varis olsaydınız, hangisini satın almak için seçebileceğinizi düşünün. Hayalini kurduğunuz o tatile uçamıyor olsanız bile hala gündüz düşleri görebilir ve zaman geçirebilirsiniz.

5. Havaalanı Yemekleri

Sıkıştığınız yere bağlı olarak çok miktarda ucuz gıda bulabilirsiniz. Uçuşunuzdan önce hızlı bir ısırık almak için acele etmek yerine, seçiminize göre kendiniz için ideal yemeği hazırlamak için dünyadaki bütün zaman sahipsiniz. Biliyorsunuz ki Y’dekine göre X’te patates kızartması daha lezzetli, ayrıca tarçınlı dondurulmuş yoğurt yiyemeyeceğinizi de kim söyledi? Başka bir yere gidemeyeceğinize göre kalorileri yakmak için bol bol yer olan havaalanında dolaşabilirsiniz.

6. İçecek

Her şey başarısız olduğunda, işte tam da bu yüzden havaalanında barlar var. İçerken oynamak için bir oyuna mı ihtiyacınız var? O halde menüdeki en egzotik şeyi sipariş edin. Henüz egzotik bir yere gitmiyorsunuz; ama keyif alıyor gibi davranabilirsiniz.

Kapak Görseli: Huffington Post

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.