Google, Tüketicilerin Seyahat Etmeden Önce Neden Daha Fazla Bilgi Sahibi Olmak İstediklerini Açıklıyor 0

Arama devi, planlamaya başlamadan önce daha fazla keşfetmek istenmesinin arkasında yatan üç neden olduğunu ortaya koyuyor.

Arama eğilimlerini analiz ederek ve tüketicilerle konuşarak sonuç elde eden Google, tüketicilerin seyahat etmeden önce daha fazla bilgi edinmek istemelerine ilişkin önemli etkenlerin beklentilerin artması, yeni bir yere seyahat etme konusunda güvenin artması ve bütçelerin artması olduğunu belirtiyor.

Ocak ayından Haziran 2015’e kadarki aramalar ve 2017’de aynı altı aylık dönemde yapılan aramaların karşılaştırılmasıyla, “menüler” için yapılan mobil aramalarda% 55’lik bir büyüme ortaya çıkmıştır.

2015’in ilk altı ayı ile 2017’deki aynı dönemde “Bekleme süreleri” için yapılan mobil aramalarda % 120 oranında bir artış görülmüştür. Bu da, gezginlerin stresi azaltmak için daha ince ayrıntıları araştırmaktan hoşlandıkları görüşünü desteklemektedir.

Google, önceden daha fazla bilgi edinmenin nihai amacının bütçelerle ilgili olduğunu belirtiyor. Şirket, son iki yıl içinde “…’da bahşiş verir misiniz?” için yapılan mobil aramaların % 70’ten fazla artış gösterdiğini söylüyor.

Google, tüketicilerin endişelerini gidermek için nasıl arama yaptığını göstermek üzere “Uçakta yanınızda neler getirebilirsiniz?” gibi artan arama sorgularını işaret ederken, “Uçuşlarda para tasarrufu” gibi sorgulamalardaki artışın da tüketicilerin bütçelerinden en iyi şekilde nasıl yararlanmak istediklerini gösteriyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.