Gezinomi Genel Müdür Yardımcısı Enver Murad “Gezinomi, Müşteri Memnuniyetini Her Zaman En Üst Seviyede Tutar”

Gezinomi Genel Müdür Yardımcısı ve Uzakrota Travel Marketing Summit konuşmacılarından Enver Murad ile yeni nesil seyahat alışkanlıkları üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

jumcjgvyrq6i8kancyxl

Öncelikle hoşgeldiniz, ziyaretçilerimize kendinizi biraz tanıtabilir misiniz ?

Marmara üniversitesi İngilizce İktisat mezunuyum. Üniversite yıllarında başladığım, otel rehberliği ile Turizme adım attım.1996-1999 yılları arasında ETS Turizmde önce transfer rehberi, daha sonra otel rehberi olarak çalıştıktan sonra, 1999-2004 arası Fethiye Bölge Müdürü olarak çalıştım. 2004 yılında TEZ TOUR ile tanıştım ve burada görev almaya başladım. Sırasıyla; 2004-2006 arasında TEZ TOUR Dalaman Bölge Müdürü, 2006-2010 tarihleri arasında TEZ TOUR’da Belek, Antalya ve Kemer Bölge Kontrat ve Yurt Dışı Pazarlama Sorumlusu olarak görev yaptım. 2010’da TEZ TOUR’un Türkiye İç Pazar faaliyetlerine başlama kararına istinaden, Türkiye Pazarı Müdürü olarak atandım ve 2015 yılına kadar TEZ TOUR’da bu birimin kurucusu ve yöneticisi olarak görev aldım. Aralık 2015 tarihi itibarıyla Gezinomi’de Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladım.

Bize biraz Gezinomi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde 2011 yılında kurulan Gezinomi, her türlü tatil ürününü satan ve kaliteli olanı sunmak isteyen, TÜRSAB A Grubu Seyahat Acentesidir. Gezinomi, müşteri memnuniyetini her zaman en üst seviyede tutmak isteyen, kalitesi ile hayalinizdeki tatili size sunmayı hedefleyen online tatil satış sitesidir. Türkiye’nin ve dünyanın pek çok farklı noktasında bulunan otelleri, düzenlediği dünya turları, araç kiralama hizmetleri ve uçak bileti satışı yapan, size her alanda istediğiniz kaliteyi sunabilecek olan bir markadır. Dilediğiniz an çağrı merkezinden direkt olarak müşteri temsilcilerine ulaşarak, istediğiniz ürünler hakkında bilgi alabilir, fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Gezinomi, müşteri memnuniyetini hep üst seviyede tutmayı hedefler. Tatil satın aldıkça GeziPara biriktirebilir ve bir sonraki tatilinize GeziParalarınızı kullanarak gidebilir ve bunun gibi daha pek çok farklı kampanyaları ile sizin için en uygun olanı sunmayı hedefler. Balayı indirimleri, erken rezervasyon seçenekleri, uygun otel fiyatları ve ucuz uçak bileti hizmetleri ile en iyi gezi ve tatil seçenekleri için Gezinomi’yi tercih edebilirsiniz.

Ercan Şirketler Topluluğu nun diğer iştirakleri aşağıdaki gibidir:

  • Antalya / Side bölgesinde bulunan VON Club Golden Beach
  • Antalya / Side bölgesinde bulunan VON Resort Golden Coast
  • Antalya / Side bölgesinde bulunan VON Resort Elite
  • Bolu Abant’ta bulunan VON Club Abant
  • Yurt çapında anlaşmalı acente satış ağı ve Türkiye’nin önde gelen tüm otellerin yer aldığı portfoyü ile Agave Tours
  • 5 kıtada 28 ülkeye ihracat gerçekleştiren ayrıca yurt çapında ciddi bir bayi ağına sahip Bien Seramik
  • İlk dolum tesisi olarak kurulan Anadolu Gaz
  • Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketleri ile işbirliği yapan; kaliteli, rekabetçi ve hızlı hizmet anlayışı ile hizmet veren Bien Sigorta

Türk kullanıcıların yeni nesil seyahat alışkanlıklarını nasıl yorumluyorsunuz?

Oldukça bilinçli, araştıran, fiyat ve kalite dengesine çok dikkat eden, güvenilir kaynaklardan araştırmalarını yaparak satın almasını yapan bir kullanıcı profili var.

2015 yılı sizin için nasıl geçti? 2016 yılı düşüncelerinizi alabilir miyiz?

2015 yılında Gezinomi 2014 yılna göre %146 büyüme ile ciddi bir başarı sağlamıştır. Özellikle konaklama ürünlerinde (otel ve tur) büyümeden en ciddi payı almışlardır. 2016 yılında en az %30 oranında bir büyüme hedefimiz var.

2016 Türk Turizmi için zor bir yıl olacak gibi görünüyor. Bu durumun iç Pazar tatilcileri için avantajlı bir durum olacağı konusunda kanaatler olsa da, benim düşüncem bu yönde değil. Bir sektörün gelişimi için tek bir pazara endeksli olması doğru bir strateji değil. Pazar çeşitliliği olmazsa olmazlardan. Nitekim halihazırda gerilemiş bir Avrupa pazarımız varken Rusya ve BDT ülkelerine çok bağımlı olduğumuz için, şu anda sektör olarak sorun yaşıyoruz.

Bunların tamamı bir etken iken, Turizm hep son anda gelişmelere çok endeksli bir sektör olması nedeniyle, Türk tatilcisinin 2 şeyi düşünerek hareket etmesi gerekiyor:

1.    Son anda tüm politik engeller kalkarsa, fiyatlar ve doluluklar yukarıya eğimli olacak. Bu durumda Erken Rezervasyonda var olan fiyatlar sezonda kesinlikle olmayacak

2.    İyi otellerde kesinlikle fiyatlar aşağı eğimli olmayacak. Otellerin fiyat belirlemesinde maliyet faktörleri en büyük etkendir. Maliyetler düşmeyeceğine göre fiyatlarda aşağı düşmeyecektir.

Özetlemek gerekirse, 2016 Türkiye iç pazarda faaliyet gösteren operatörler için iyi bir yıl olacak gibi görünüyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda Erken Rezervasyon fırsatlarını kaçırmamak gerek.

Uygun fiyatlara tatil isteyenler, planlamalarını ne kadar önceden yapmalı?

Kesinlikle Erken Rezervasyon dönemlerinde satın almak her zaman daha avantajlıdır. Hem yurt içi hem de yurt dışı otel ve turlarda kesinlikle Erken Rezervasyon dönemi avantajlıdır.

Takipçilerimize önümüzdeki yaz için seyahat öneriniz var mıdır?

Tatile çıkmayı planlayan tüm misafirlere şimdiden planlamalarını yapmalarını ve satın alma yapmalarını öneririm. Fiyatlar düşer mi acaba diye endişe etmesinler. Düşerse de biz Gezinomi olarak farkı iade etmeyi misafirlerimize taahhüt ediyoruz. Ayrıca Erken Rezervasyon sigortası yaptıran misafirlerimize seyahatten 72 saat öncesine kadar koşulsuz ve şartsız iptal garantisi veriyoruz.

Yurt dışı turlarında Orta Avrupa, Balkan ve Yunanistan turları yine oldukça popüler. Özellikle fiyat anlamında’ da bu turların cazip olması popüleritelerini arttırmaktadır.

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

%100 misafir memnuniyeti ve “Tatilci Hakları Bildirgesi” nde yer alan taahhütlerimiz ile tüm tatilcilere memnuniyetle hizmet vermeye hazırız.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!