Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

GetYourGuide, ilan ettiği son D Serisi fonlama turunda 75 milyon $ yatırım topladı. Şirket yetkilileri bu miktarın, turlar ve etkinlikler segmentinde bu güne kadar toplanan en büyük yatırım olduğunu belirtti.

Söz konusu fonlama turu, şirketin yeni yatırımcılarından birisi olan Battery Ventures’ın öncülüğünde gerçekleşti. Battery Ventures’dan gelen yatırımın bir parçası olarak, şirketin genel ortağı Itzik Parnafes GetYourGuide’ın yönetim kuruluna dahil oldu.

Şirketten konu ile ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, bu son fonlama turundan elde edilen yatırım, uluslararası genişleme ve teknoloji harcamalarına gidecek. GetYourGuide, teknolojik gelişme çalışmalarının bir parçası olarak, kişiselleştirilmiş öneriler sunabilmek adına yapay zeka ve makine öğrenmesi (machine learning) teknolojilerini kullanmaya yönelik planlarının bulunduğunu da duyurdu.

Açıklamada ayrıca, 2010 yılında kurulmuş olan şirketin, 10 milyon rezerve edilmiş bilet eşiğini yakın zamanda geçtiği ve bunların neredeyse yarısının sadece 2017 yılı içerisinde rezerve edildiği bilgilerine yer verildi.

Turlar ve etkinlikler sektörünün toplam değerinin 135 milyar $ civarında olduğu tahmin ediliyor ve bu miktarın, 2020 yılına varıldığında 183 milyar $’ı aşacağı yönünde beklentiler bulunuyor.

GetYourGuide’ın CEO’su Johannes Reck, bu yatırım hamlesine dair açıklamalarda bulundu: “Bu yıl, çok büyük büyüme kaydediyoruz. Hedefimiz, destinasyonlar dahilindeki seyahat deneyimini kayda değer derecede değiştirmek ve hem yeni, hem de mevcut yatırımcılardan toplamış olduğumuz fonlama, önümüzdeki büyük pazar fırsatlarını yakalamaya yönelik ilerlememize verilen güven oyunu temsil ediyor.”

GetYourGuide, yaklaşık iki yıl önce, Booking.com ile yapılan bir anlaşmanın detaylarının ortaya çıktığı sıralarda 50 milyon $ yatırım toplamıştı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz