Gazella Turizm’den Kamboçya – Vietnam Turu

Hayatınızın tatillerinin birden fazla olabilmesi için sizin adınıza birkaç farklı açıdan bakarak en iyiye ulaşmanızı sağlayan Gazella nereye, ne zaman, kaç gün, kaç kişiyle sorularının size göre cevaplarını iletmeniz halinde size özel turu, onların tabiriyle sizin için “Biçilmiş Kaftan”ı, en ince ayrıntılarına kadar düşünerek yaratmaları için yeterli olacaktır.

Gazella Turizm bu defa da Kamboçya ve Vietnam’a gidiyor. İşte turun detayları…

1.GÜN / 22 Mart 2013 Cuma: İSTANBUL –SİNGAPUR

Turumuz sizi havalimanına götürmek üzere vereceğiniz adrese gelecek özel araç ve şoförünüzün size ulaşması ile başlıyor. Saat 10.45’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan Gazella Turizm kontuarında buluşuyoruz. Saat 13.25’te Singapur Havayolları’na ait SQ 391 sefer sayılı uçak ile Singapur’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2.GÜN / 23 Mart 2013 Cumartesi:  SİNGAPUR -HANOİ

Singapur’a varışımız yerel saat ile 05.55’te. Burada uçak değiştiriyor ve saat 09.50’de SQ 176 sefer sayılı uçak ile Hanoi’ye hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 12.05’te. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşiyor ve öğle yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Yemeğimizin ardından şehir turumuza başlıyoruz. Hareketli pagodaları ve kolonyal mimari yapıları ile bu güzel şehirde ilk turumuzu yerel “rickshaw” denilen araçlarla yapıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana gidiyoruz. Yemeğimizin ardından ünün yorgunluğu atmak için otelimize döneceğiz. Konaklama otelimiz.

3.GÜN / 24 Mart 2013 Pazar: HANOI

Kahvaltımızın ardından, şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Gezimiz boyunca şehrin birbirinden güzel bulvarlarını, sömürge döneminden kalan kolonyal yapıları görecek, 11. yüzyılda inşa edilen ve Vietnam’ın ilk üniversitesi ünvanını taşıyan Literatür Tapınağı’nı ziyaret edecek, Restored Sword Gölü’nü görecek,Etnoloji Müzesi’ni ve Hoa Lo Hapishanesi’ni ziyaret edecek ve Kızılırmak Deltasıkültürünün önemli bir parçası olan su kuklası tiyatrosunu izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi ve akşam yemeğimizi gezimiz sırasında yerel restoranda alıyoruz. Geziden sonra otelimize dönüyoruz.  Konaklama otelimizde.

4.GÜN / 25 Mart 2013 Pazartesi:    HANOI – HALONG BAY

Kahvaltının ardından özel aracımız Ho Chi Minh Mozalesi’ni ziyaret etmek için otelimizden hareket ediyoruz. Ziyaretimizin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e gidiyoruz. Yaklaşık 170km, 4 saat sürecek yolculuktan sonra Halong Bay’e varıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen Halong Körfezi’nde yöreye ait “Junk Boat”a biniyoruz. Körfez içinde ada-cıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimiz teknede. Yemekten sonra Halong Körfezi turumuza devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama teknemizde.

5.GÜN / 26 Mart 2013 Salı:    HALONG BAY – HANOI – HO CHI MINH CITY (SAYGON)

Kahvaltının ardından tekneden ayrılıyor ve özel aracımız ile Hanoi’ye hareket ediyor ve havalimanına transfer oluyoruz.  Saat 16.00’da VN 773 sefer sayılı uçak ile Ho Chi Minh City’ye yani bildiğimiz adı ile Saygon’a hareket ediyoruz.  Yaklaşık 2 saat sürecek bir yolculuğun ardından saat 18.00’da varıyoruz. Havalimanında karşılanıp özel aracımız ile otele transfer oluyoruz.  Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

6.GÜN / 27 Mart 2013 Çarşamba:     HO CHI MINH CITY – MEKONG DELTA – HO CHI MINH CITY

Kahvaltımızın ardından, Mekong Delta’sının kalbinde yer alan, hayatın su üzerinde devam ettiği My Tho şehrine hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden tekneye biniyor ve Phonix Adası’nı ve ada üzerindeki doğal yaşamı keşfetmeye gidiyoruz. El yapımı hediyelik eşyalar, hindistan cevizinden yapılmış özel tatlar, amatör müzisyenlerin şarkıları, taze meyve pazarları arasında rahatlatıcı bir gezinin ardından, faytonlar ile bölgedeki çiftliklerden birisini ziyaret edeceğiz. Çiftlik sakinleri ile tanışıp misafirperverliklerine tanıklık edecek ve bize sundukları ev yapımı ballı çayın tadına bakacağız. Öğle yemeğimizin ardından Saigon’a dönüyoruz. Akşam yemeğimiziCordon Blue Restoran’da alıyoruz. Konaklama otelimizde.

7.GÜN / 28 Mart 2013 Perşembe:     HO CHI MINH CITY – CU CHI – SİEM REAP

Kahvaltının ardından Saygon’da Thien TapınağıTarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh pazarından oluşan şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra Öğle yemeğimizi alıyor ve özel aracımız ile ülkenin kuzeyine, Vietnam özgürlüğünün sembolü, ülkenin kalbiCu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarlarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Tur esnasında öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz.Tur bitiminde özel aracımız bizi havalimanına götürürken aklımızda savaşın taze anıları kalıyor. Saat 19.10’da Vietnam Havayolları ile Siem Reap’e uçuyoruz. Saat 20.10’da Siem Reap’e varıyor ve özel transfer aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GÜN / 29 Mart 2013 Cuma:SİEM REAP

Kahvaltımızın ardından, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkorturumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon TapınağıBaphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Terasları’ ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Champey Restoran’da alıyoruz.  Günün kalanında efsanevi Angkor Wat gezimizi gerçekleştiriyor ve Phnom Ba Kheng Tepesi’nde insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat eşliğinde güneşi batırarak tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi Kulen II Restoran’da, Apsara dansçılarının göz alıcı performansı eşliğinde tamamlıyoruz. Konaklama otelimizde.

8.GÜN / 30 Mart 2013 Cumartesi:   SİEM REAP – PHNOM PENH

Kahvaltının ardından Tonle Sap Gölü üzerinde gerçekleştireceğimiz bir tekne gezisi ve yerel halkı daha yakından tanıyacağımız Pour Krom köyü ziyareti ile unutulmaz maceramız için otelimizden hareket ediyoruz. Gezimizin ardından otelimize geri dönüyoruz ve çıkış işlemlerini gerçekleştirdikten sonra öğle yemeğimizi almak için yerel restorana gidiyoruz. Yemeğimizin ardından havalimanına transfer oluyor ve saat 14:20’de Kamboçya Havayolları’na ait K6100 sefer sayılı uçak ile Phnom Penh’e uçuyoruz. Varışımız saat 15.05’te olacak. Varışımıza istinaden özel transfer aracımız ile şehir merkezine transfer oluyoruz. Gezimize Kamboçya’nın yakın tarihini daha iyi anlayabileceğimiz Choeung Ek Öldürme Alanı” ile başlıyoruz.Khamer Rejimi tarafından 1 milyonun üzerinde etnik farklı etnik kültüre ait insanların katledildiği yer olan “Öldürme Alanı”nda zaman zaman tüylerimiz ürperecek savaşın çirkin yüzüne tanıklık edeceğiz. Harika bir panoramik manzaraya sahip olan Wat Phnom Tapınağı’na hareket ediyoruz. Güneşin batışına tanıklık ettikten sonra akşam yemeğimiz için bölgenin en ünlü restoranlarından birisi olanFCC Phnom Penh Restoran’a gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

10.GÜN / 31 Mart 2013 Pazar:  PHNOM PENH -SİNGAPUR

Kahvaltımızın ardından Kraliyet SarayıSilver Pagoda, Ulusal Müze ziyaretlerimiz olacak. Sonrasında ise DVD’den, değerli taşlara ve ipek ürünlerden el yapımı eşyalara kadar birçok şey bulacağımız Merkez Pazarı’na gidiyoruz. Ardından öğle yemeğimizi Bopha Restoran’da alıyoruz. Yemeğimizin ardından havalimanına transfer oluyor ve saat 18.10’da Singapur’a uçuyoruz. Varışımız yerel saat 21.10’da olacak. Varışımıza istinaden İstanbul uçuşumuz için uçak değiştiriyoruz.

 

 11.GÜN / 1 Nisan 2013 Pazartesi:   SİNGAPUR – İSTANBUL

Kısa beklemenin ardından saat 01.40’ta Singapur Havayolları’nın SQ 392 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımız yerel saat ile yaklaşık 07.45’te. Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

* – Singapur Havayolları ile İstanbul – Singapur – Hanoi / Siem Reap – Singapur – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri

* – Yerel havayolları ile Hanoi – Ho Chi Minh City / Ho Chi Minh City – Siem Reap / Siam Reap –Phnom Penh arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri

* – Hanoi’de 2 gece 4 yıldızlı otelde konaklama

* – Halong Bay’de 1 gece Junk Boat’da konaklama

* – Ho Chi Minh City’de 2 gece 4 yıldızlı otelde konaklama

* – Phnom Penh’de 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama

* – Siem Reap’de 2 gece 4 yıldızlı otelde konaklama

* – Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler

* – Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler

* – Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri

* – Programda belirtilen tekne gezileri

* – Programda belirtilen özel gösteriler

* – Programda belirtilen tüm öğle yemekleri

* – Programda belirtilen tüm akşam yemekleri

* – Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

* – Yurtdışı çıkış harcı

* – Seyahat sigortası

* Seyahat sigortası

 

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Programda belirtilmeyen yemekler

* Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

* Fazla bagaj ücretleri

* Kişisel harcamalar

* Vize ücreti

 

Tur broşürünü buradan indirebilirsiniz

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!