Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Uygulaması ISG

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda uçak yolculuğu eskisinden daha eğlenceli bir hale getirmiş. Kullanıcıların cihaz diline uygun seçim yapan uygulama Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde hizmet veriyor. iPhone ve iPad için tasarlanan uygulamanın üst menüsü Uçuş Bilgisi, ISG’yi KeşfetUçuş Noktaları ve Yenilikler olmak üzere 4 ana başlıktan oluşuyor.

Uçuş Bilgisi başlığında uçuşlar iç hat geliş-gidiş ve dış hat geliş-gidiş olarak ayrılıyor.  Bu bağlantıda ‘Kalktı, kapıya gidiniz, son çağrı, salona gidiniz, kontuar açıldı, 5 dakika gecikme, indi  gibi’ anlık uyarılar ile uçuşlar güvenilir ve eğlenceli bir dille kullanıcıya aktarılıyor. Uçuş bağlantısı üzerine tıklanıldığında uçuşun yapıldığı veya yapılacağı şehrin 5 günlük hava durumu, uçağın şu an nerede bulunduğunun harita üzerinden takip edilmesi, uçağın modeli gibi uçuş hakkında profesyonel ve geniş çaplı bir bilgi veriliyor.

ISG’yi Keşfet başlığında havalimanına nasıl gidileceğinden, terminal haritasına kadar en gerekli bilgiler bulunuyor. Nasıl gelinir başlığının altında henüz tamamlanmamış olan Marmaray projesi dahil olmak üzere ne kadar sürede havaalanına gelineceği bilgisi veriliyor. Buna ek olarak; chip & lounge, otopark, otel, duty free, yiyecek & içecek, terminal haritası da bu başlık altında yer alıyor.

Uçuş Noktaları başlığında  Sabiha Gökçen’e ve Sabiha Gökçen’den yapılan tüm uçuşlerın ülkelerinin ve ülke içerisindeki şehirlerin isimleri yer alıyor. Alt sekmedeki şehirler bağlantısına tıklanınca ise şehirdeki havayolu şirketlerinin telefon numaraları ile birlikte şehre ait görsel bir içerik karşımıza çıkıyor.

Yenilikler başlığında ise terminal içerisindeki duyurular ve kampanyalar anlık ileti şeklinde görsellerle birlikte veriliyor.

Android kullanıcıları için ise yakın bir zamanda Google Play’in uygulamaları arasında yerini alacaktır.

 

Sosyalmedyaport.com

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz